Hlavní navigace

Bývalý šéf RTL stále věří, že se mu podaří spustit nekódovaný satelitní kanál Volks.TV

Lukáš Polák

Helmut Thoma chtěl původně chystaný projekt financovat za pomoci některých velkých regionálních televizí. Stále mu ale chybí dostatek financí k tomu, aby stanici spustil.

Doba čtení: 1 minuta

Projekt Volks.TV, za kterým stojí někdejší generální ředitel německé RTL Helmut Thoma, v rozhovoru pro aktuální vydání týdeníku Focus uvedl, že by mohl spatřit světlo světa na jaře příštího roku. Jeho slovům ale už v současné době věří pravděpodobně málokdo. Televize už několikrát odložila svůj start a satelitní diváci vidí prostřednictvím družice Astra stále pouze testovací obrazovku s nepřehlédnutelným logem kanálu. Není ale vyloučeno, že Thoma opět start stanice odloží.

Interka19

K TÉMATU: Spuštění nekódovaného satelitního kanálu Volks.TV bývalého šéfa RTL je v ohrožení

Thoma chce Volks.TV cílit především na mladší generaci diváků. Spoléhám především na mladé muže, kteří nemají v současné době v televizi příliš na výběr, citoval z magazínu Focus server Digitalfernsehen.de. Thoma kritizoval například veřejnoprávní televizi za populární pořad Wetten, dass ..?, který je podle jeho slov po třiceti letech již na hranici svých možností. Televizní divák podle jeho slov potřebuje například zábavné formáty typu Got Talent. Spuštění nového kanálu Volks.TV brání především fakt, že Thoma doposud nenašel dostatek financí pro jeho start.

Našli jste v článku chybu?