Hlavní navigace

Bývalý šéf ÚOHS Josef Bednář novým členem rady Českého telekomunikač­ního úřadu

29. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační regulátor, respektive jeho rada, je v současné době kompletní. Kromě předsedy Jaromíra Nováka má členy Pavla Dvořáka, Ondřeje Malého, Ondřeje Filipa a nyní i Josefa Bednáře.

Novým členem Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se stal včera Josef Bednář. Na svém webu o tom informuje vláda. Tento bod na její jednání předložil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Bednář v minulosti (1999 – 2005) vedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ve funkci ho později nahradil tehdejší náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Pecina, což podle ekonomického deníku E15 tehdy vyvolalo roztržku v tehdejší vládní koalici. Později působil Bednář jako ředitel úřadu Ministerstva pro místní rozvoj.

MM socky3

K TÉMATU: Rada ČTÚ je neúplná, ke konci dubna v ní skončil exministr dopravy Milan Šimonovský

V současné době je tak už Rada ČTÚ kompletní a funguje ve složení: předseda Jaromír Novák a členové Pavel Dvořák, Ondřej Malý, Ondřej FilipJosef Bednář. ČTÚ je z pohledu vysílacích technologií důležitým orgánem. Mimo jiné koordinuje nové frekvence pro rozhlasové stanice (jak v pásmu VKV, tak i například středních vln), rozhoduje o případných přídělech pro nové digitální zemské multiplexy (DVB-TDAB) a do budoucna bude se zainteresovanými stranami, mj. vysílateli, připravovat přechod z technologie DVB-T na DVB-T2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.