Hlavní navigace

Bývalý šéf zpráv Novy Martin Ondráček pomáhá se změnami na Radiožurnálu

17. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Mezi poradci generálního ředitele Českého rozhlasu Petra Duhana je i zakladatel pražského Rádia City a Blaníku Petr Dvořák

Proměnu zpravodajství na nejposlouchanější stanici veřejnoprávního rozhlasu, ČRo 1 – Radiožurnálu, pomáhá koordinovat bývalý ředitel zpravodajství televize Nova Martin Ondráček. Není přitom zaměstnancem stanice, ani podřízeným staronového šéfredaktora Jana Pokorného, ale poradcem generálního ředitele celého Českého rozhlasu Petra Duhana. Serveru DigiZone.cz to potvrdil Jan Pokorný.

K TÉMATU: Moderátor Jan Pokorný bude novým šéfredaktorem ČRo 1 – Radiožurnálu

„Vážím si ho za to, jak si za 12 let strávených na Nově dokázal osvojit principy manažerování zpravodajství. Pro mě je velmi cenný, využívám ho jako takové „druhé ucho“, protože má Radiožurnál rád a já přeci jenom nestíhám poslouchat úplně všechno. Neustále jsme v kontaktu přes mobil nebo Facebook,“ přiblížil Pokorný, jak se Ondráček podílí na chystaných změnách Radiožurnálu.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas bude od podzimu zveřejňovat playlist Radiožurnálu

„Martin má přeci jenom víc času, takže Radiožurnál poslouchá víc a potom o něm spolu diskutujeme, o konkrétních informacích. Zatím jsem se ho ale neptal na jeho budoucí roli, ale mám pocit, že strategicky nemíří do Českého rozhlasu,“ dodal Pokorný v rozhovoru pro DigiZone.cz, v němž přibližuje budoucnost nejposlouchanější stanice ČRo. Vedle Ondráčka radí generálnímu řediteli ČRo s profilací jednotlivých okruhů také zakladatel pražského komerčního Rádia City či rádií Blaník Petr Dvořák (shoda jmen s generálním ředitelem České televize je čistě náhodná).

BRAND

NAPSALI JSME: Radiožurnál zůstane v nové struktuře stanic Českého rozhlasu prvním okruhem

Ondráček před působením v televizi Nova, kde skončil letos v únoru (ve vedení zpravodajství jej nahradil Vladimír Mužík, dosavadní ředitel PR Novy a bývalý šéfredaktor deníku Blesk), pracoval v letech 1989 až 1994 v Československém a posléze Českém rozhlase. Poradcem generálního ředitele ČRo Petra Duhana je od letošního května. Společně s ním nyní Radiožurnálu pomáhá i někdejší editor zpráv na Nově Petr Bušta a moderátor zpravodajské ČT 24 Daniel Takáč.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).