Hlavní navigace

CA Technologies: Většina technických studentů očekává plat do 30 000 Kč

Redakce

Největší platové požadavky mají studenti IT. Zároveň mají nejmenší obavy o uplatnění na trhu práce. Nejvíce se hledání práce obávají studenti dopravních oborů.

Na představy o budoucím zaměstnání vysokoškolských studentů technického zaměření se ptala společnost CA Technologies. Výši mzdy uvedla jako rozhodující faktor při výběru budoucího zaměstnavatele třetina dotázaných (33 %). Jako druhý nejdůležitější faktor uvedli příležitost k profesnímu růstu; celkové pracovní prostředí vyšlo na třetím místě.

Pokud jde o výši budoucí mzdy, 84 % studentů počítá s nástupním platem do 30 tisíc korun. Největší platové požadavky mají studenti IT. Ti mají zároveň i nejmenší obavy o uplatnění na trhu práce; nejvíce se hledání práce obávají studenti dopravních oborů.

Výsledky vzešly z odpovědí více než šesti stovek studentů českých vysokých škol a univerzit technického zaměření v Brně, v Praze, v Českých Budějovicích, v Ostravě, v Liberci a v Plzni. Osloveni byli studenti oborů techniky, dopravy, IT, stavebnictví, architektury a chemie.

Našli jste v článku chybu?
13. 12. 2013 23:03
JKL (neregistrovaný)

České školství je především strašná bída. Pokud student nevykonává při studiu ještě nějaké zaměstnání ve firmě (kde ho něco naučí), tak jenom s tím, co se naučil na škole, je zcela nepoužitelný.

Studenti mají jenom hromadu encyklopedických informací, s kterými ovšem nejsou schopni nijak pracovat a spojovat je do nějakých složitých celků, které by pak mohli konkrétně aplikovat.

Navíc naši studenti ani nemají zájem dělat skutečnou PRÁCI - většinou chtějí dělat jenom nějakou docházkovou činnost n…

24. 12. 2013 1:03
korem (neregistrovaný)

Hlavně záleží na lidech. Jsou lidi, kteří mají vysokou a kašlou potom na uplatnění, protože si myslí že to mají jasný...potom jsou lidi, kteří mají vysokou a dále se snaží uplatnit, protože je jim jasný že na ně hned nikdo nečeká s 30ti tisíci měsíčně. Já sem se při VŠ učil další jazyky, baví mě a to a potom jsem si našel lehce práci (mimochem, na http://itresources.cz/ - kdyby třeba chtěl taky někdo nějakou si najít) no a potom už s praxí je to v celku jednuduchý, hlavně neusnout na vavřínech a…