Hlavní navigace

Canon si brousí zuby na top-level doménu .canon

18. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Canon se rozhodla, že vlastní domény druhého řádu v čele s canon.com ji již nestačí a oznámila svůj záměr být mezi prvními firmami, které získají vlastní doménovou koncovku, tedy doménu prvního řádu. Známý výrobce fotoaparátů nebo třeba tiskáren a skenerů si od .canon slibuje lepší propagaci značky a snadnější komunikaci se zákazníky. Zatím existuje jen omezený počet generických a geografických domén prvního řádu. Jejich průběžně aktualizovaný seznam nabízí naše doménová centrála. O…

Společnost Canon se rozhodla, že vlastní domény druhého řádu v čele s canon.com ji již nestačí a oznámila svůj záměr být mezi prvními firmami, které získají vlastní doménovou koncovku, tedy doménu prvního řádu. Známý výrobce fotoaparátů nebo třeba tiskáren a skenerů si od .canon slibuje lepší propagaci značky a snadnější komunikaci se zákazníky. Zatím existuje jen omezený počet generických a geografických domén prvního řádu. Jejich průběžně aktualizovaný seznam nabízí naše doménová centrála. O možnosti získat vlastní top-level doménu pro firmy, značky nebo třeba města se hovoří již de facto několik let.

Organizace ICANN oznámila přípravu na liberalizaci už v červnu 2008 na setkání v Paříži. Od té doby toto téma trochu ustoupilo do pozadí a původní plány na realizaci nabraly zpoždění. Canon nyní uvolnění registrace domén prvního řádu znovu připomíná a už s organizací ICANN zahájil jednání. Minimálně si tím vysloužil publicitu. Ne všechny firmy jsou ale z možnosti registrace domén prvního řádu nadšeny. Jak už to tak bývá, obávají se spekulantů a nákladů spojených s ochranou před nimi. (Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).