Hlavní navigace

Cartoon Network začal vysílat ve formátu 16:9, ale jen u některých operátorů

29. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nadále bohužel platí také skutečnost, že Cartoon Network není lokalizován do češtiny. V nabídkách našich operátorů je dostupný pouze v originálním znění, případně maďarštině a rumunštině.

Dětská stanice Cartoon Network, která je dostupná i u vybraných operátorů placené televize v České republice a na Slovensku, začala vysílat v širokoúhlém obrazovém formátu 16:9. Tato mutace je ale dostupná pouze těm klientům, kteří využívají její polskou podobu. Ta se od anglicko-jazyčné, případně rumunské a maďarské liší nejen reklamními bloky, ale i samotným programovým schématem. Zatímco zákazníkům IPTV služby O2TV je tak Cartoon Network dostupný v posledních dnech nově širokoúhle, zákazníci Digi TV a freeSATu ho mají v původním poměru stran 4:3. Je to i případ sesterského kanálu Boomerang.

ebf - tip do článku - debata

Polská verze Cartoon Network dostupná i v České republice začala vysílat ve formátu 16:9
Autor: repro foto Cartoon Network

Polská verze Cartoon Network dostupná i v České republice začala vysílat ve formátu 16:9

ČTĚTE TAKÉ: Dětská stanice Cartoon Network začne vysílat čtyřiadvacet hodin denně

Nadále bohužel platí také skutečnost, že Cartoon Network není lokalizován do češtiny. V nabídkách našich operátorů je dostupný pouze v originálním znění, případně maďarštině a rumunštině. Stanice společnosti Turner Broadcasting System (Time Warner) je tak značně v nevýhodě oproti dalším programům tohoto typu, které jsou na trhu placené televize v České republice a na Slovensku dostupné. V lokalizované podobě je klientům kabelových a satelitních operátorů k dispozici mimo jiné Disney Channel, Nickelodeon, JimJam nebo Minimax. V DVB-T navíc vysílá jako neplacená stanice veřejnoprávní Déčko.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).