Hlavní navigace

Část diváků má problém s příjem ČT 4 HD v multiplexu 3. Má špatnou synchronizaci

18. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Trhaný obraz a špatnou synchronizaci zvuku a obrazu zaznamenávají diváci u programu ČT 4 HD v multiplexu 3. Obdobnou potíž měla i ČT 1 HD.

Bez problémů se neobešlo zařazení programů ČT 1 HD a ČT 4 HD do celoplošného pozemního multiplexu 3. Řada diváků si stěžuje na problém se synchronizací zvuku a obrazu, zejména u programu ČT 4 HD. Zvuk se oproti obrazu zpožďuje i o několik sekund. O něco menší časový rozdíl byl i u programu ČT 1 HD. Sportovní Čtyřka má navíc u některých přijímačů narušený obraz. České Radiokomunikace se zatím k problému veřejně nevyjádřily.

K TÉMATU: Multiplex 3 se rozšířil o HD kanály České televize a dočkal se i překvapení

BRANDstorming tip2

Jisté je, že chyba s obrazem se projevuje jen u některých typů přijímačů (čtenáři DigiZone,cz na diskusním fóru zmiňují televizory Philips). Problémy jsou i s identifikací některých programů. Některým divákům se dosavadní kanály České televize v přijímači „přepsaly“, protože televizor nebo set-top-box nedokázal rozlišit programy ČT 1 a ČT 4 z různých multiplexů. Obě stanice totiž momentálně vysílají hned ve třech celoplošných pozemních sítích – ve standardním rozlišení v multiplexu 1 a ve vysokém rozlišení v multiplexech 3 a 4.

„Obdobný problém jsme zaznamenali i na jednom našem kontrolním přijímači Philips, u kterého se podařilo problém vyřešit aktualizací firmwaru TV přijímače, která byla k dispozici na jejich firemních web stránkách. Vzhledem ke stejnému projevu problému, pomůže tento postup pravděpodobně i u přijímače Sharp. Doporučujeme tedy obrátit se také firemní web nebo přímo na značkový servis,“ odpověděly České Radiokomunikace na dotaz jednoho ze čtenářů DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).