Hlavní navigace

Cast Store pro streamovací zařízení Chromecast od Googlu s dalšími změnami

Lukáš Polák

Nepřehlédnutelnou změnou je proměna úvodní ikony programu, která se změnila na modrou a v ní je teprve umístěný symbol samotné aplikace. Bylo zapracováno i na rychlejším spouštění.

Doba čtení: 1 minuta

Uživatelé streamovacího zařízení Chromecast, které se připojuje k televizoru prostřednictvím HDMI televizoru a dodá mu tak další obsah v podobě video, audio a herních aplikací, se v tomto týdnu dočkalo další aktualizace. Ta se konkrétně týká Cast Store, který vývojář GoKo charakterizuje jako místo, kde lze najít veškerou podporu pro Chromecast. Zjednodušeně řečeno, Cast Store je virtuálním obchodem, v němž lze stáhnout všechny aplikace, které spolupracují se streamovacím zařízením od Googlu. V České republice se oficiálně neprodává, ale k dispozici ho má například Alza.cz nebo CZC.

NMI18_Krausova

K TÉMATU: Google vylepšuje před koncem roku funkce a aplikace pro „klíčenku“ Chromecast

První, nepřehlédnutelnou změnou, je proměna úvodní ikony programu, která se změnila z bílé na modrou a v ní je teprve umístěný symbol samotné aplikace. Po jejím spuštění se počet nových aplikací již neobjevuje v červeném poli bílým číslem, ale jako klasický nápis (příklad: 7 new apps). Velkou dávku nových aplikací pro Chromecast dostali uživatelé začátkem letošního roku. Bylo jich několik desítek! Tento týden je jich k dispozici nových sedm, ale ne všechny je možné využít v České republice. Aktualizace pro Chromecast se dočká i aplikace 7TV app mediální skupiny ProSiebenSat.1. Ta však v Česku nefunguje.

Našli jste v článku chybu?