Hlavní navigace

CDG: Při vysílání multiplexu 3 jen ze Strahova je pokrytí o 5 procent horší

9. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 10. 2008

Při výpadku dvou ze tří pražských vysílačů multiplexu 3, konkrétně pak Ládví a Zeleného Pruhu, a zachování provozu na vysílači Strahov, se sníží pokrytí této digitální sítě pouze o pět procent. Serveru DigiZone.cz to řekl Tomáš Vlček, technický ředitel společnosti Czech Digital Group (CDG), operátora tohoto multiplexu. Zároveň vyloučil, že by CDG na Strahově měnila anténní systémy.

K TÉMATU: Diváci z Prahy a středních Čech mají problém s příjmem digitální Primy

BRAND

Příčinou omezení vysílání nejdříve na Strahově a pak po provizorním zprovoznění Strahova vypnutí vysílačů Ládví a Zelený pruh byla porucha budiče vysílače Strahov znemožňující provoz všech tří vysílačů v síti SFN. Proto jsme do definitivní opravy budiče, která proběhla po dovezení náhradního dílu včera odpoledne, vysílali od sobotního večera jen ze Strahova, protože tento vysílač má největší pokrytí, vysvětlil Vlček.

Podle výpočtů je ztráta pokrytí při vypnutých vysílačích Ládví a Zelený Pruh pouze asi pět procent, samozřejmě při příjmu na venkovní anténu. Diváci využívající jen pokojové antény, nebo antény nasměrované úzce na Ládví nebo Zelený Pruh, mohli mít ovšem s příjmem potíže, připouští Vlček. Vysílače provozujeme již od roku 2000, s občasnými poruchami je nutné počítat, do budoucna uvažujeme o dovybavení vysílačů novými dvojitými budiči, aby byly obdobné poruchy prakticky vyloučeny, dodal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).