Hlavní navigace

CDG se připravuje na start vysílání v Brně a Ostravě

24. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 1. 2008

Společnost Czech Digital Group (CDG) podniká nezbytné kroky k tomu, aby mohla zahájit vysílání multiplexu 3 (dosud B) na Brněnsku a Ostravsku. Podle ředitele hudební televize Óčko Jiřího Balvína už má CDG nakoupenou techniku pro vysílání v obou lokalitách a může ji tu testovat. Balvín to na dnešní tiskové konferenci k RGM Hudebním cenám Óčka za rok 2007 řekl serveru DigiZone.cz a deníku E15. Pro zahájení řádného vysílání musí provozovatel sítě 3 ale počkat na kmitočty od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

Cloud23

Připravujeme se na to, abychom byli schopni spustit vysílání v nových lokalitách. Čekáme ale ještě na Technický plán přechodu (TPP) a na to, za se k němu přihlásí Nova a Prima, řekl serveru DigiZone.cz předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Nákup technologií pro Brno a Ostravu nicméně nechtěl potvrdit s tím, že se zatím jedná o interní záležitost jeho firmy. Pokud se komerční televize k TPP nepřihlásí, budou se podle Pohla sítě 2 (zatím A) a 3 moci rozvíjet jen velmi omezeně. Proto sám považuje zmínky o koupi techniky za předčasné.

Předseda představenstva CDG nicméně už začátkem tohoto roku uvedl, že jeho společnost chce letos spustit zemské digitální vysílání nově i Brně a Ostravě. A záměr vysílat v roce 2008 nejen tady, ale nejlépe i v oblasti Sušice a Plzeňska, potvrdil na pondělní tiskové konferenci televize Prima její výkonný ředitel Petr Chajda. Také on ale čeká na schválený TPP. Dokument by měla jako svoje nařízení vydat v březnu vláda a do tří měsíců se k němu pak musí vyjádřit Nova, Prima a regionální televizní studia, která vysílají s Primou na sdílených kmitočtech.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).