Hlavní navigace

Celobavorské rozhlasové digitální multiplexy na kanálech 11D a 12D čekají změny

Lukáš Polák

Noví zájemci o kapacitu v celobavorském digitálním multiplexu na kanálu 12D se mohou tamnímu regulátorovi médií hlásit do poloviny ledna. Stanice BR Klassik a B5 Plus čeká přesun.

Doba čtení: 1 minuta

Bavorský digitální rozhlas, který svým signálem významně zasahuje i na území Čech, čeká několik novinek. Tamní regulátor médií Die Bayerische Landeszentrale für neue Medien (BLM) vypsal výběrové řízení na tři nové pozice v DAB multiplexu, jenž je šířen na kanálu 12D. Rozhlasové stanice BR Klassik a B5 Plus se z toho důvodu budou muset v příštím roce přestěhovat do sousední sítě vysílané na kanálu 11D. K tomuto kroku by mělo dojít konkrétně na začátku dubna.

ČTĚTE TAKÉ: Dálkový příjem digitálního rozhlasu přináší netušené možnosti. Řada lidí ho zbytečně zatracuje

Kromě zařazení třech nových stanic do multiplexu na kanálu 12D by mělo dojít k navýšení velikosti datového toku u stávajících programů. V multiplexu se uvolní kapacita 288 kbps. BR Klassik (192 kbps) a B5 Plus (96 kbps) by měly být v multiplexu na kanálu 11D překlopeny do modernějšího standardu DAB+. Zájemci, kteří chtějí prostřednictvím celobavorské DAB sítě na kanálu 12D vysílat, by měli tamnímu regulátorovi zaslat své přihlášky písemně do 15. ledna příštího roku.

Našli jste v článku chybu?