Hlavní navigace

Centralway hlásí vstup do projektu Toprecepty.cz

3. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Švýcarská investiční společnost Centralway, která například letos v červnu oznámila vstup do projektu Hledejceny.cz, si v prostředí českého Internetu našla další investici. Jde o projekt Toprecepty.cz, kde za oficiálně nezveřejněnou sumu získala čtyřicetiprocentní podíl. Podle Centralway se však zakladatelé rok a půl existujícího serveru, kterými jsou osmnáctiletý Libor Hoření a pětadvacetiletý Ondřej Jurný, odprodejem minoritního podílu stali milionáři. Od vstupu Centralway do naší společnosti…

Švýcarská investiční společnost Centralway, která například letos v červnu oznámila vstup do projektu Hledejceny.cz, si v prostředí českého Internetu našla další investici. Jde o projekt Toprecepty.cz, kde za oficiálně nezveřejněnou sumu získala čtyřicetiprocentní podíl. Podle Centralway se však zakladatelé rok a půl existujícího serveru, kterými jsou osmnáctiletý Libor Hoření a pětadvacetiletý Ondřej Jurný, odprodejem minoritního podílu stali milionáři. Od vstupu Centralway do naší společnosti očekáváme silné ekonomické zázemí, bohaté zkušenosti s obdobnými internetovými projekty, které nám jistě pomohou k dalšímu rozvoji portálu Toprecepty.cz a k další rychlé expanzi, uvedl Libor Hoření, duchovní otec projektu.

Toprecepty.cz byly uvedeny do provozu teprve 2. dubna 2008. V současnosti databáze serveru obsahuje přes sedm tisíc kulinářských receptů a navštíví ji přes 150 tisíc uživatelů měsíčně. Projekt Toprecepty.cz nás zaujal svým velmi rychlým růstem návštěvníků a aktivní komunitou zaměřenou na oblast, kterou má každý člověk rád – jídlo, uvedl Martin Saidler, předseda představenstva společnosti Centralway. Její vstup do projektu má přinést mimo jiného know-how v oblasti business strategie. Tato investice pro nás v ČR v žádném případě není poslední. Český internetový trh považujeme za velmi perspektivní a naše aktivity zde letos výrazně akcelerujeme, dodal Martin Saidler. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).