Hlavní navigace

Cenu TýTý si odnesl moderátor Moravec i seriál Vyprávěj

29. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 3. 2010

V sobotu večer se uskutečnil v pražském Divadle na Vinohradech další ročník cen TýTý. Česká televize tuto událost dokonce poprvé nabídla nejen svým ale i všem ostatním divákům ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Výherci v některých kategoriích se dali očekávat, jiní překvapili. Zlatá zrcadla si mezi sebe rozdělily Česká televize a TV Nova, s prázdnou naopak odešla Prima i digitální TV Barrandov.

Osobností zpravodajství se stal Karel Voříšek z Televizních novin (TV Nova), publicistiky moderátor Otázek Václav Moravec (Česká televize) a zábavy Karel Šíp (Česká televize). Za herce a herečku roku bodovala Nova. Jak Rudolf Hrušínský, tak i Hana Maciuchová hrají v jejím všednodenním seriálu Ulice. Zpěvákem roku je jako obvykle Karel Gott, ovšem zpěvačkou roku možná překvapivě Lucie Vondráčková. Pořadem roku je Všechnopárty České televize a seriálem roku její Vyprávěj. Do Dvorany slávy se dostal Karel Čáslavský, který se mohl těšit také s ovací ve stoje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.