Hlavní navigace

Certifikací Českých Radiokomunikací už prošlo téměř šest stovek přístrojů

 Autor: ČRa
Certifikací už prošlo téměř šest set modelových řad, většinou se jedná o televizory se zabudovaným tunerem, ale i set-top boxy. Zastoupeny jsou prakticky všechny významné značky na českém trhu.
Jan Brychta 11. 1. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V kamenných i on-line obchodech je možné koupit televizor označený DVB-T2 ověřeno od zhruba 3500 korun (jde o televizi s úhlopříčkou 24 palců). V předvánočním provozu a v období povánočních slev prodejci potvrzují zvýšený zájem o certifikované televizory.
Testy, které České Radiokomunikace provádějí, ověřují připravenost prodávaných televizních přijímačů na pozemní vysílání nové generace DVB-T2 s kodekem HEVC. Seznam všech otestovaných přijímačů je dostupný na speciální microsite.

WT100 SEO

PSALI JSME: Digimonitor 2016 – Více než polovina diváků sleduje méně než devět televizních programů

Nejlevnější přístroje se samolepkou DVB-T2 se prodávají od 3500 Kč. Podle výzkumu Digimonitor si ale lidé nejčastěji pořizují televize s úhlopříčkou 101–128 cm, v cenové relaci od deseti tisíc korun. Potvrzují to i zkušenosti prodejců elektroniky. Lidé, kteří kupovali nové televize, projevili u všech našich prodejních kanálů, elektronických i kamenných, zájem o přijímače, které jsou již připravené a otestované pro fungování ve standardu DVB-T2. Pro sebe si nejčastěji lidé pořizují televizory s větší úhlopříčkou, jako druhou televizi do domácnosti nebo jako dárek pro své blízké kupují televizory s úhlopříčkou okolo 80 cm. Aktuálně nabízíme více než dvě stovky přijímačů všech běžně dostupných značek, které již prošly certifikací Českých Radiokomunikací, uvedla Lenka Mastešová, tisková mluvčí sítě prodejen Euronics.