Hlavní navigace

Červ Conficker stále hojně obtěžuje uživatele

17. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do roku 2011 vstoupil známý červ Win32/Conficker jako nejrozšířenější záškodnický program. Podle statistik společnosti ESET v prvním měsíci tohoto roku mohl za 5,38 procenta z rozpoznaných infekcí. Odsunul tak na druhé místo skupinu hrozeb INF/Autorun, která v lednu měla prsty v 5,30 procenta detekovaných infekcích. Na třetím místě skončila rodina trojských koní Win32/PSW.OnLineGames s podílem 2,17 procenta.

Do roku 2011 vstoupil známý červ Win32/Conficker jako nejrozšířenější záškodnický program. Podle statistik společnosti ESET v prvním měsíci tohoto roku mohl za 5,38 procenta z rozpoznaných infekcí. Odsunul tak na druhé místo skupinu hrozeb INF/Autorun, která v lednu měla prsty v 5,30 procenta detekovaných infekcích. Na třetím místě skončila rodina trojských koní Win32/PSW.OnLi­neGames s podílem 2,17 procenta.

Za zmínku stojí, že většina hrozeb ze žebříčku deseti nejaktivnějších využívá ke svému šíření moderní přenosná paměťová média – ve větší či menší míře. Modifikací souboru autorun.inf například na paměťové kartě nebo flash disku může dojít k velmi rychlému infikování počítače po pouhém vložení/připojení média. Jak vidno, tento způsob distribuce za poslední roky zaujal velkou část tvůrců záškodnických programů. 

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.