Hlavní navigace

Červ šířící se přes Skype rozšířil pole své působnosti

Jiří Macich ml.

Varianta červa Stration (Warezov), která k šíření využívala komunikační síť Skype, se dočkala nové mutace, která se pokouší napálit i uživatele instant-messagingových sítí ICQ a Windows Live Messenger (MSN Messenger). Stačí přes odkaz ve zprávě stáhnout a spustit soubor s nechvalně proslulým červem. Z infikovaného počítače se pak odesílají další zprávy s odkazem jménem regulérního uživatele. Proto může zpráva s odkazem na infikovaný soubor přijít i od přátel, kterým uživatelé běžně důvěřují.…

Varianta červa Stration (Warezov), která k šíření využívala komunikační síť Skype, se dočkala nové mutace, která se pokouší napálit i uživatele instant-messagingových sítí ICQ a Windows Live Messenger (MSN Messenger). Stačí přes odkaz ve zprávě stáhnout a spustit soubor s nechvalně proslulým červem. Z infikovaného počítače se pak odesílají další zprávy s odkazem jménem regulérního uživatele. Proto může zpráva s odkazem na infikovaný soubor přijít i od přátel, kterým uživatelé běžně důvěřují. Čechům zatím stačí dávat si pozor hlavně na komunikaci v angličtině. Je však zřejmě jen otázkou času než se objeví podobné útoky i v češtině. (PC World)

Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2007 10:15
krakonoš (neregistrovaný)
Jak ho nechytit? Jednoduše. Ve Skype si nastavte ve složce Chat možnost: Přijímat zprávy jen od osob, se kterými mám vyměněny kontaktní informace. Mně se tohle svinstvo pokusil poslat někdo z Číny, ale NOD ho do počítače nepustil. Horší je, pokud už ho někdo z vašich kontaktů má.
29. 5. 2007 10:08
Jirkaehm222 (neregistrovaný)
co to doplnit o navod na odstraneni tohoto viru? jelikoz ho ma uz peknych par tisic lidi :)