Hlavní navigace

Červnové novinky v rakouském DVB-T

20. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 5. 2009

26. května bude na některých vysílačích rakouských programů ORF 1 a 2 zahájeno vysílání informační lišty, která bude domácnosti ve Štýrsku upozorňovat na to, že je nutné se vybavit pro příjem digitálního signálu. Od 16. června se tu totiž budou vysílat programy ORF a ATV pouze digitálně. Všechny podstatné informace o této změně mohou najít zájemci na webových stránkách www.dvb-t.at.

Digitální signál už je ve Štýrsku např. dostupný v Judenburgu, Knittelfeldu, St Michael, Vorau, St Jakob im Walde nebo Grazu. 26. května začne paralelní provoz vysílačů Knittelfeld-Eiglerhöhe, Rottenmann-Sonnenberg a St. Michael/Oberste­iermark-Liesingberg. 11 vysílačů bude převedeno 16. června na digitální signál. Konkrétně jde o Birkfeld-Breitenstein, Eibiswald-Hadernigg, Frohnleiten, St. Kathrein/Hauenstein-Hirscheggkogel a další. Podrobnější informace o všech operacích jsou v tomto dokumentu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.