Hlavní navigace

Češi hledají na Internetu více seriály nežli filmy

3. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google u příležitosti blížícího se Mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech zveřejnil jména filmů, seriálů a herců, která v posledním měsíci čeští uživatelé jeho prostřednictvím nejčastěji hledali. Google Zeitgeist prozrazuje, že Češi se zajímají více o seriály resp. seriály v počtu vyhledávání převažují nad filmy. Nejhledanějším seriálem je How I Met Your Mother, který ještě nebyl na české obrazovky oficiálně uveden. Ale seriáloví fanoušci si umí poradit. Díky výměnným sítím je…

Google u příležitosti blížícího se Mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech zveřejnil jména filmů, seriálů a herců, která v posledním měsíci čeští uživatelé jeho prostřednictvím nejčastěji hledali. Google Zeitgeist prozrazuje, že Češi se zajímají více o seriály resp. seriály v počtu vyhledávání převažují nad filmy. Nejhledanějším seriálem je How I Met Your Mother, který ještě nebyl na české obrazovky oficiálně uveden. Ale seriáloví fanoušci si umí poradit. Díky výměnným sítím je celkem obvyklé, že zahraniční seriálové hity zde mají početnou skupinu příznivců tvořících i poměrně populární fan stránky ještě dříve než se dané seriály objeví na českých televizních obrazovkách.

Z českých seriálů uživatelé Googlu hledali nejvíce Ordinaci v růžové zahradě a Ošklivku Katku. Jinak převažovala zahraniční tvorba: Simpsonovi, Prison Break Heroes, Smallville, Veronica Mars, IT Crowd či South Park. Mezi filmy již tradičně vítězí série o Harry Potterovi a nejčastěji hledaným českým filmem je snímek Bobule. Uživatelé Googlu se také zajímají o Indiana Jonese, Bathory, Titanic, Sex ve městě či Letopisy Narnie. Až na výjimky tedy hlavně o filmové novinky. Z herců a hereček v poslední době na přední místa pronikla jména jako Jiřina Bohdalová, Chuck Norris, Lindsay Lohan, Kateřina Janečková, Lucie Vondráčková, Emma Watson či Patrick Swayze. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.