Hlavní navigace

Češi nejsou ochotni na internetu za video platit, mezi populárními servery je i Ulož.to

Lukáš Polák

UVNITŘ GRAFY – Většina populace sleduje bezplatné videoservery a velká část respondentů navíc také videa zdarma z internetu stahuje, zjistila aktuální studie Mediaresearch.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Češi nejsou zvyklí za videoobsah na internetu platit, a pokud ano, tak spíše symbolické částky. Potvrdil to aktuální průzkum společnosti Mediaresearch, který určitě nepotěší provozovatele služeb typu Voyo, Clubcard Kino a některých dalších. Streamované video patří na internetu mezi běžnou součást „brouzdání“ českých uživatelů, stále je ovšem doplňkem ke sledování televize, u které tráví i v letošním roce diváci nejvíce času. Nejpopulárnější platformou pro sledování videa na internetu je server YouTube následovaný Googlem, který může fungovat jako platforma pro různé portály s videoobsahem.

PRsummit tip prvni

Graf lze zvětšit na plnou velikost

Graf lze zvětšit na plnou velikost

NEPŘEHLÉDNĚTE: Videoportál Netflix potvrdil expanzi do Česka, dorazí sem nejpozději příští rok

V průzkumu, jehož se zúčastnilo přes tisícovku respondentů, se mezi nejpopulárnější weby pro sledování videa umístil i server Ulož.to, který je běžným kanálem i pro možnost stažení nelegálního obsahu – filmy, seriály, hudební alba a podobně. V oblíbenosti sdílí čtvrtou pozici s internetovou televizí Stream.cz, jejímž provozovatelem je společnost Seznam.cz. Určitým překvapením průzkumu je i fakt, že co do popularity je v možnosti sledování on-line videa úspěšnější zpravodajský server iDNES.cz oproti iVysílání, tedy on-line portálu České televize. Obě služby od sebe dělí ale pouhé jedno procento a pohybují se okolo 25 %.

Graf lze zvětšit na plnou velikost

Graf lze zvětšit na plnou velikost