Hlavní navigace

Češi poprvé v průměru prosurfovali přes 30 hodin za měsíc

Jiří Macich ml.

Česká internetová populace stále nepřekročila počet pěti milionů reálných uživatelů. V lednu se na českém Internetu pohybovalo 4 998 017 lidí. Počet reálných uživatelů meziročně vzrostl o 7,8 procenta. Výraznější meziroční nárůst je však k vidění u počtu zobrazených stránek. V lednu jich bylo zobrazeno téměř 7,5 miliardy, což je o 30 procent více než v lednu 2008. Ve srovnání s loňským lednem se zvýšil i počet návštěv a to konkrétně o 27,6 procenta na 863 328 940 návštěv.

Česká internetová populace stále nepřekročila počet pěti milionů reálných uživatelů. V lednu se na českém Internetu pohybovalo 4 998 017 lidí. Počet reálných uživatelů meziročně vzrostl o 7,8 procenta. Výraznější meziroční nárůst je však k vidění u počtu zobrazených stránek. V lednu jich bylo zobrazeno téměř 7,5 miliardy, což je o 30 procent více než v lednu 2008. Ve srovnání s loňským lednem se zvýšil i počet návštěv a to konkrétně o 27,6 procenta na 863 328 940 návštěv.

Vůbec poprvé se průměrně strávený čas na Internetu mezi českými uživateli přehoupl přes hranici třiceti hodin za jeden měsíc. Průměrný český uživatel Internetu v lednu 2009 prosurfoval 31 hodin, 55 minut a 27 sekund, což je o cca pět hodin více než v lednu roku 2008. Za zmínku stojí, že 93 procent reálných uživatelů se připojuje z domova, což je o pět procentních bodů více než loni. Zhruba třetina uživatelů Internetu se pak připojuje i ze zaměstnání. Internetové kavárny v současnosti využívají pouhá dvě procenta uživatelů. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
9. 3. 2009 18:49
vlabra (neregistrovaný)
Zajímalo by mě, jak měří čas který uživatelé strávili surfováním na netu? To vynásobí počet stránek nějakým fixním časem? Nebo se měří čas mezi načítáním jednotlivých stránek? Pomocí skrytého iframe co ukládá cookie o posledním načtení to asi jde, ale to funguje jenom při sekvenčním procházení. Jak se asi ve statistikách projevuju já když si nejprve otevřu v panelech všechny články a blogy a pak si je průběžně pročítám když mám čas. Mezi tím třeba zajdu na oběd a do toho si třeba ještě otevřu st…