Hlavní navigace

Češi vyvinuli program na odhalování plagiátů

Jiří Macich ml.

Na Masarykově univerzitě (MU) byl vyvinut speciální počítačový program, který díky svému unikátnímu algoritmu umí rozpoznat plagiát písemných prací v češtině, slovenštině a angličtině. Univerzita si od nového vybavení slibuje konec opisování a kvalitnější ochranu autorských práv. Univerzita považuje účinné odhalování plagiátů za nezbytnou součást zajištění kvality vysokoškolských prací a chápe je jako příspěvek k etice odborné práce," uvedl rektor univerzity Petr Fiala pro ČTK. Technologie pro…

Na Masarykově univerzitě (MU) byl vyvinut speciální počítačový program, který díky svému unikátnímu algoritmu umí rozpoznat plagiát písemných prací v češtině, slovenštině a angličtině. Univerzita si od nového vybavení slibuje konec opisování a kvalitnější ochranu autorských práv. Univerzita považuje účinné odhalování plagiátů za nezbytnou součást zajištění kvality vysokoškolských prací a chápe je jako příspěvek k etice odborné práce," uvedl rektor univerzity Petr Fiala pro ČTK. Technologie pro vyhledávání podobných dokumentů odhaluje nejen opsané práce mezi diplomovými a jinými pracemi studentů, ale i mezi domácími úkoly, referáty a seminárními pracemi, upřesnil potenciál programu kancléř MU Jiří Nantl. Aktuálně.cz)

Našli jste v článku chybu?
22. 8. 2006 10:39
Zefiris (neregistrovaný)
Treba na MU je povinnost odevzdat takove PDF, aby z neho slo plain text vyrobit (a skutecne se prace povazuje za prevzatou az tehdy, az je z ni ten plain text strojove uspesne vytvoreny.
19. 8. 2006 15:39
JP (neregistrovaný)
Možná by stálo za úvahu mít všechny požadované práce z vlastní hlavy...ale to je asi až poslední možnost,ne ? :-))) A kdo by se s tím dřel,přece na vysoké nebudeme makat,když to můžeme opsat..!