Hlavní navigace

Češi za webhosting letos zaplatí 560 milionů

Karel Wolf

Na českém trhu přibylo během prvního pololetí tohoto roku 12 tisíc nových webových prezentací. Celkový počet webů s vlastní doménou druhého řádu tak již přesahuje 185 tisíc, uvádí se v tiskové zprávě společnosti HorMart s.r.o. Rychlý růst trhu s hostingovými službami má pravděpodobně na svědomí hlavně snížením ceny za registraci národní domény CZ, velké množství zákazníků si totiž k nové doméně s koncovkou CZ pořizuje také webové stránky. Nárůst trhu se v posledních šesti měsících oproti…

Na českém trhu přibylo během prvního pololetí tohoto roku 12 tisíc nových webových prezentací. Celkový počet webů s vlastní doménou druhého řádu tak již přesahuje 185 tisíc, uvádí se v tiskové zprávě společnosti HorMart s.r.o.
Rychlý růst trhu s hostingovými službami má pravděpodobně na svědomí hlavně snížením ceny za registraci národní domény CZ, velké množství zákazníků si totiž k nové doméně s koncovkou CZ pořizuje také webové stránky. Nárůst trhu se v posledních šesti měsících oproti stejném období loňského roku zvedl o 5 procent,
dlouhodobě nejúspěšnějšími pronajímateli webového prostoru v Čechách jsou přitom firmy Active 24 a Internet CZ, které společně spravují rovnou polovinu všech pronájmů. (Tisková zpráva).

Našli jste v článku chybu?
5. 8. 2008 13:25
Paradoxně na tom něco možná bude - dříve na spekulativně koupených doménách nebyl žádný obsah, protože z toho nebyl žádný příjem. Dnes už se často vyplatí tam nějaký jednoduchý obsah dát a udělat z toho MFA web. Dnes je více možností, jak na tom něco vydělat a také podstatně klesly náklady jak na domény, tak na webhosting. Navíc doména s vybudovanými ranky se prodává o něco lépe než úplně čistá.
5. 8. 2008 18:01
uživatel si přál zůstat v anonymitě
To si ty trubko neumis nastavit pouze MX? :-)