Hlavní navigace

Webhosting a serverhosting

Weby Wedosu byly pod palbou. Firma hlásí plošný DDoS [AKTUALIZOVÁNO]

Tuzemská hostingová firma se v pátek ocitla pod palbou útoku. Podle hlášení čtenářů šlo o akci, která zlobila servery společnosti celý týden.

Doba čtení: 1 minuta

V Hluboké nad Vltavou má vyrůst nejbezpečnější datacentrum v Česku

Wedos v Hluboké nad Vltavou postaví datové centrum, kde se servery budou chladit olejem. Firma chce získat certifikaci TIER IV.

Doba čtení: 3 minuty

Česká televize spouští k povodním Krizovou mapu, ta je ovšem převážně nedostupná

Krizová mapa České televize byla čerstvě spuštěna na adrese krizovamapa.cesketelevize.cz či www.krizovamapa.cz a bohužel je spuštění doprovázeno obtížemí.

Doba čtení: 1 minuta

Datový tok u SuperHostingu vzrostl meziročně o 35 procent

Datový tok ze serverů u společnosti SuperHosting.cz překročil 100 Gbps. Došlo k tomu konkrétně včera se špičkou v 21.30 a datovým tokem 110,5 Gbps. SuperHosting.cz podle jednatele firmy Zdeňka Cendry celkově odbavuje zhruba 37 procent veškerého internetového obsahu, který vzniká a končí v Česku, tj. stránek, mailových zpráv, obrázků, souborů a multimediálního obsahu. Datový tok u SuperHostingu vzrostl meziročně o 35 procent.

Doba čtení: do minuty

GTS Czech postaví pro Centrum Holdings datový sál

GTS Czech poskytuje od konce loňského roku své služby společnosti Centrum Holdings, provozovateli portálu Centrum.cz. Vybuduje pro ni dedikované datové prostory v novém sálu odpovídající současným potřebám umístění dvou desítek stojanů pro servery, které budou zároveň připraveny pro případné budoucí rozšíření. Součástí podepsaného kontraktu je i zajištění robustního datového propojení postaveném na technologii DWDM, zahraniční konektivita a propojení do NIXu. Smlouva byla uzavřena na tři roky.

9. 1. 2012 10:48
Doba čtení: do minuty

Gransy odkoupilo webhostera Station.cz

Jednoho z menších webhosterů Station.cz koupila webhostingová společnost Gransy s.r.o. a tím získala dalších 5000 klientů. Firmy již dříve spolupracovaly, Gransy dodávala pro Station.cz služby správy domén. Cena transakce nebyla oznámena. Zdroj: TZ. Pokračujeme v dosavadním trendu rozšiřování našeho portfolia a věřím, že akvizice projektů station.cz a e-domena.cz umožní dalším zákazníkům nabídnout široké spektrum našich služeb, kterými rozšíříme stávající nabídku. Webhosting station.cz je na…

12. 7. 2011 11:04
Doba čtení: 1 minuta

Když praskne mrak, je po cloudu

Několikadenní výpadek největšího poskytovatele cloudových řešení na světě Amazon AWS zasáhl řadu webů a přinesl mnoho otázek. Jak se to mohlo stát a co to bude znamenat pro důvěru v cloud computing?

Doba čtení: 7 minut

Centrum.cz je nedostupné, může za to pravděpodobně výpadek proudu

Portál Centrum.cz je již téměř tři hodiny nedostupný. Podle některých informací je příčinou výpadku zkrat, ke kterému došlo v 17:17 v rozvodně 220 kV Čechy Střed, jehož následkem bylo vypnutí všech vedení 220 kV do této rozvodny. Napájení bylo obnoveno o 9 minut později. Výpadek pak pravděpodobně způsobil problémy v hostingovém objektu Nagano, které se nachází v Praze nedaleko Nákladového nádraží Žižkov. Nedostupné je nejen Centrum, problémy hlásí i Aktuálně.cz, či Email.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Facebook otevírá svůj hardware světu

Jako před lety otevřel Facebook světu svou software platformu tak, že do ní mohou být včleňovány další aplikace, podobně nyní otevírá světu svou hardware platformu. Tedy přesněji, nabízí ji k dalšímu využití, když publikoval detaily o tom, jak staví svoje servery. A proč je to zajímavé? Pro Facebook, stejně jako pro ostatní firmy, které mají velké serverové farmy, je kritická spotřeba serverů, takže se snaží ji maximálně snížit. A je v tom velmi úspěšný. Své zkušenosti chce nyní sdílet v rámci…

Doba čtení: 1 minuta

Neutralita klíčového datacentra nebude prodejem Sitel DC ohrožena

GTS oficiálně potvrdilo koupi datového centra Sitel. A oznámilo, že zakládá dceřinou společnost CE Colo, která bude provozovat datová centra doposud vlastněná GTS. Co to znamená pro český Internet?

Doba čtení: 6 minut

GTS zakládá datacentrovou firmu CE Colo a potvrzuje nákup Sitel DC

GTS na dnešní tiskové konferenci potvrdil, že koupil za nezveřejněnou částku společnost Sitel Data Centrum. A protože divize datových center GTS se v poslední době rozrostla o datová centra, rozhodla se vytvořit samostatnou firmu pro datová centra nazvanou CE Colo. Jejím ředitelem je Jan Daan Luycks. 

25. 1. 2011 11:28
Doba čtení: do minuty

GTS dominuje datacentrům v Praze; kupuje Sitel

Holandská telekomunikační skupina GTS Central Europe, která mimo jiné vlastní i významného alternativního operátora GTS Czech, kupuje Telehouse Sitel.

Doba čtení: 3 minuty

SuperHosting postihl v pondělí velký výpadek

Větší výpadek postihl včera síť SuperHostingu. Od zhruba pěti do sedmé hodiny odpolední byl výpadek téměř úplný, po 19:00 se tok dat v síti začal obnovovat a zvýšil se na cca 8 Gb/s a po půl hodině se dostal na běžný provoz SuperHostingu cca 45 Gb/s.  Situace je zřejmá z grafů provozu, které publikuje SuperHosting na svých stránkách. Graf provozu do NIXu pro SuperHosting není veřejný a část propojů je realizována přes privátní peering. 

Doba čtení: 1 minuta

Wedos staví datové centrum v přímém přenosu

Před pár dny začal své hostingové služby poskytovat na českém trhu nováček v této oblasti, firma Wedos. Firma si pro své služby vybudovala vlastní datové centrum a celý tento proces postupně dokumentuje na svém webu - od plánů po spuštění, včetně zadání výběrových řízení, fotek či časosběrných videosekvencí. Pro Wedos se tak samotná výstavba stala zajímavým marketingovým nástrojem, kdy dovolila tak trochu nahlédnout pod pokličku výstavby malého datového centra, k čemuž se na každý ve své kariéře dostane.

Doba čtení: 9 minut

Hostingu IC.cz se nedaří obnova zhavarované SQL databáze

Freehostingu IC.cz, který provozuje společnost Nodus Technologies spol. s r.o., zhavarovala prvního června MySQL databáze, vinou čehož je řada webů zde provozovaných a na SQL závislých nedostupná, jsou potíže i s FTP přístupem. Obnova databáze se spolehlivě nepodařila ani po třech dnech a uživatelé si stěžují.

Doba čtení: do minuty

Cloud computing na vzestupu

Podle informací BBC bude ve Velké Británii v roce 2012 za služby cloud computingu utracena miliarda liber. Tedy dvakrát více než nyní. Rozvíjet se budou i kombinovaná řešení, cloud computing může sloužit například jenom ke sdílení dat. Využívání těchto služeb může dost brzdit psychologický blok, budeme schopni uložit svá data do „neznáma“?

Doba čtení: 2 minuty

Amazon AWS

Společnost Amazon není třeba ani v ČR nijak zvlášť představovat. Tento webový kolos není jen pravděpodobně největší internetový obchod, ale je také jedním z prvních poskytovatelů komerčních cloudových služeb, v tomto případě označovaných zkratkou PaaS - Platform as a Service.

Doba čtení: 6 minut

Jak nahradit FTP pomocí SFTP

Všichni administrátoři vědí, že FTP je zastaralý a nebezpečný protokol. Přesto je to stále standard pro přenos souborů. Důvodem je především neznalost administrátorů, kteří se bojí, aby se jim po serveru nepotulovali uživatelé a nenahlíželi, kam nemají, tvrdí Petr Krčmář, šéfredaktor našeho sesterského serveru Root.cz. V dnešním článku Jak nahradit FTP pomocí SFTP a zamknout uživatele radí čím, jak a proč nahradit tradiční FTP.

22. 2. 2010 10:43
Doba čtení: 1 minuta

Po Banán.cz napaden také hosting Flyer.cz

Tuzemskou kauzou uplynulých dnů je pravděpodobně opakované hacknutí webhostingu Banán.cz. Napaden byl ale také konkurenční hosting Flyer.cz. Někteří uživatelé si stěžují na nedostupnost služeb. Provozovatel problémy přiznává na stránce technické podpory, kde uvádí: Vážení zákazníci, jeden z našich serverů byl napaden a bylo nutné ho z bezpečnostních důvodů dočasně odstavit. Na nápravě se intenzivně pracuje, děkujeme za pochopení.

Doba čtení: 1 minuta

Oficiální spamer českého internetu Banán s.r.o. byl hacknut

Servery hostingové společnosti Banán, s.r.o. byly během dnešní noci hacknuty neznámým hackerem. Ten na všechny weby provozované touto společností včetně webů zákazníků vyvěsil oznámení o tom, že Banán.cz je spamer a provozuje špatně zabezpečené servery. Hacker vyzývá zákazníky k přesunu na jiné, bezpečnější servery jiných webhosterů. To první obvinění nedávno potvrdil výrok Úřadu pro ochranu osobních údajů, který společnosti Banán s.r.o. uložil pokutu za spamování. To druhé potvrdil svým…

Doba čtení: 1 minuta

K soutěži Top hostingy 2009 aneb jednooký hosting králem?

Martin Malý se v dnešním článku K soutěži Top Hostingy aneb jednooký hosting králem na našem sesterském serveru Root.cz vrací k soutěži Top hostingy 2009, o jejíž výsledcích jsme vás nedávno informovali. Pozastavuje se hlavně nad omezeními, kterými někteří webhosteři své hostingové programy svazují.

10. 12. 2009 10:35
Doba čtení: do minuty

SourceForge.net má český mirror, zajišťuje jej IGNUM

Server SourceForge.net, na kterém hostuje mnoho známých a oblíbených open source aplikací pro Windows, Linux i Mac, má konečně také český mirror. Společnost IGNUM zprovoznila první český mirror, který výrazně zrychlí přístup vývojářů ve střední Evropě k open source projektům, potvrzuje Marek Erneker, výkonný ředitel webhostingové společnosti IGNUM. Kromě vývojářů ovšem samozřejmě tuzemského mirroru mohou využít i koncoví uživatelé, kteří si chtějí stáhnout některý z mnoha programů v katalogu…

Doba čtení: 1 minuta

Byly vyhlášeny výsledky soutěže Top hostingy 2009

Soutěž Top hostingy 2009, o které jsme vás informovali již dříve, má své vítěze. Nabídky českých webhosterů hodnotila odborná porota i široká veřejnost. Nejlepší webhosting PHP + MySQL podle hlasování veřejnosti nabízí Český hosting. Nejlepší webhosting založený na konkurenčních technologiích pak má dle veřejného hlasování FORPSI v tarifu Normal hosting. FORPSI si veřejnost získalo i v kategori pro virtuální servery založené na Linuxu, kde bodovalo se službou VPS Profi. Mezi poskytovateli…

Doba čtení: 1 minuta

Reportáž: Jak se dělá server housing II

V druhém dílu našeho reportážního cyklu o serverhousingu se podíváme do telehousu Papírny společnosti GTS Novera. Tam má totiž svou hlavní serverovnu společnost IGNUM, pod jejíž pokličku dnes budeme koukat.

Doba čtení: 5 minut

Top hostingy 2009: začalo veřejné hlasování

Tento týden se konečně rozběhlo veřejné hlasování dlouho dopředu avizované ankety Top hostingy 2009, kde si veřejnost může vybrat nejlepšího z již dříve přihlášených českých webhosterů. Hlasovat lze až do 1. listopadu ve třech kategoriích: nejlepší webhosting PHP + MySQL, nejlepší webhosting – ostatní technologie a nejlepší nabídka VPS. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 18. listopadu 2009.

30. 9. 2009 9:07
Doba čtení: 1 minuta

Reportáž: Jak se dělá Server Housing? I

Hodláte rozjet svůj internetový byznys na zelené louce, ale již teď víte, že to bude něco velkého? Provozujete internetovou prezentaci menší firmy, hostovanou za pár kaček, ale ta se prohýbá pod náporem návštěvníků, není stabilní a vaše databáze věčně nestíhají? Pak by vás možná mohly zajímat nejnovější trendy a strategie v českých telehousech. Právě do nich bychom vás chtěli zavést v další části našeho reportážního cyklu.

Doba čtení: 7 minut

GTS Novera rozšířila své pražské datové centrum

GTS Novera dokončila rozšíření svého housingového centra v Praze 
o nový sál. Ještě před otevřením sálu si zákazníci rezervovali již přes 30% nově vzniklé kapacity. Nový sál, který rozšířil kapacitu pražského datového centra Nagano ležícího u Nákladového nádraží Žižkov, má rozlohu téměř 70 m2 a nabízí dostatek prostoru pro více jak 30 stojanů. Stejně jako ostatní sály všech datových center GTS Novera umožňuje firmám provozovat svou serverovou infrastrukturu přímo a zálohovaně na páteřní síti…

14. 7. 2009 12:38
Doba čtení: 1 minuta

Czechia.com: téměř dvouhodinový výpadek kvůli masivnímu útoku

Někteří klienti webhostera Czechia.com mohli dnes odpoledne narazit na obtíže s funkčností služeb. V brněnském datovém centru Nové sady došlo k problémům s konektivitou. Důvodem byl masivní útok vedený na jeden z našich serverů a následné zahlcení aktivních prvků (routerů) a jejich znefunkčnění. Situace byla vyřešena až zásahem našeho poskytovatele konektivity a výměnou jednoho aktivního prvku, píše v omluvném e-mailu zákazníkům Martin Dřímal, vedoucí zákaznické podpory webhostingu Czechia.com…

Doba čtení: 1 minuta

Zoznam.sk a Webnode spouštějí Meu

Slovenský portál Zoznam.sk spustil novou službu Meu pro vytvoření vlastních webových stránek jednoduchou cestou. V pozadí stojí technologie české služby Webnode, ovšem s upravenými provozními pravidly. Zdarma Zoznam.sk poskytuje pro jednu prezentaci prostor o kapacitě 100 MB, měsíční limit pro objem přenášených dat je nastaven na 1 GB a do stránek je vkládána reklama. Navíc adresa hostovaného webu je poněkud dlouhá. Její formát je cokoliv.meu.zoznam.sk. Lze si však pořídit vlastní doménu…

11. 6. 2009 10:17
Doba čtení: 1 minuta

Cloud hosting: spouštíme vlastní virtuální server

Sekce Zdroják na našem sesterském serveru Root.cz dnes přináší další článek věnovaný cloudům a technologiím s nimi spojenými: Cloud hosting: spouštíme vlastní virtuální server. Martin Malý v něm názorně popisuje krok za krokem, jak snadno lze vytvořit u cloudhostingové firmy vlastní virtuální server, jehož provoz vás bude navíc stát doslova pár stokorun měsíčně.

Doba čtení: do minuty