Hlavní navigace

Czechia.com: téměř dvouhodinový výpadek kvůli masivnímu útoku

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někteří klienti webhostera Czechia.com mohli dnes odpoledne narazit na obtíže s funkčností služeb. V brněnském datovém centru Nové sady došlo k problémům s konektivitou. Důvodem byl masivní útok vedený na jeden z našich serverů a následné zahlcení aktivních prvků (routerů) a jejich znefunkčnění. Situace byla vyřešena až zásahem našeho poskytovatele konektivity a výměnou jednoho aktivního prvku, píše v omluvném e-mailu zákazníkům Martin Dřímal, vedoucí zákaznické podpory webhostingu Czechia.com…

Někteří klienti webhostera Czechia.com mohli dnes odpoledne narazit na obtíže s funkčností služeb. V brněnském datovém centru Nové sady došlo k problémům s konektivitou. Důvodem byl masivní útok vedený na jeden z našich serverů a následné zahlcení aktivních prvků (routerů) a jejich znefunkčnění. Situace byla vyřešena až zásahem našeho poskytovatele konektivity a výměnou jednoho aktivního prvku, píše v omluvném e-mailu zákazníkům Martin Dřímal, vedoucí zákaznické podpory webhostingu Czechia.com společnosti Zoner Software.

Problémy se objevily dnes zhruba ve 14:40 a trvaly do cca 16:30. Zákazníci se prý nemusí bát, že by přišli o e-maily, které do jejich schránek během výpadku putovaly. „Pokud jste měli nedostupnou elektronickou poštu, vaše e-maily byly v době nedostupnosti umístěny na záložní servery a nyní jsou doručovány do vašich schránek.“ ujišťuje Martin Dřímal v e-mailu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.