Hlavní navigace

Centrum.cz je nedostupné, může za to pravděpodobně výpadek proudu

3. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál Centrum.cz je již téměř tři hodiny nedostupný. Podle některých informací je příčinou výpadku zkrat, ke kterému došlo v 17:17 v rozvodně 220 kV Čechy Střed, jehož následkem bylo vypnutí všech vedení 220 kV do této rozvodny. Napájení bylo obnoveno o 9 minut později. Výpadek pak pravděpodobně způsobil problémy v hostingovém objektu Nagano, které se nachází v Praze nedaleko Nákladového nádraží Žižkov. Nedostupné je nejen Centrum, problémy hlásí i Aktuálně.cz, či Email.cz.

Portál Centrum.cz je již téměř tři hodiny nedostupný. Podle některých informací je příčinou výpadku zkrat, ke kterému došlo v 17:17 v rozvodně 220 kV Čechy Střed, jehož následkem bylo vypnutí všech vedení 220 kV do této rozvodny. Napájení bylo obnoveno o 9 minut později.

Výpadek pak pravděpodobně způsobil problémy v hostingovém objektu Nagano, které se nachází v Praze nedaleko Nákladového nádraží Žižkov. Nedostupné je nejen Centrum, problémy hlásí i Aktuálně.cz, či Email.cz.

BRAND

Na Facebook stránkách pak Aktuálně.cz uvádí:

Dobrý den, hostingová firma, která spravuje servery (nejen) Centrum.cz byla zasažena výpadkem elektřiny. Administrátoři pracují na tom, aby servery opět jely, ale časový odhad bohužel nemáme. Časový odhad, jak dlouho výpadek může trvat, bohužel nemáme, servery budou nabíhat postupně.

Aktualizace od našich administrátorů, kteří řeší situaci po výpadku proudu u naší hostingové firmy: „Nahazujeme, co se dá, a věříme, že do půlnoci všechny služby opět pojedou, omlouváme se všem za komplikace.“ To je v tuto chvíli bohužel vše, co se dá říct.

Zdroj: Pooh.cz, @Aktualnecz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).