Hlavní navigace

Zoznam.sk a Webnode spouštějí Meu

11. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovenský portál Zoznam.sk spustil novou službu Meu pro vytvoření vlastních webových stránek jednoduchou cestou. V pozadí stojí technologie české služby Webnode, ovšem s upravenými provozními pravidly. Zdarma Zoznam.sk poskytuje pro jednu prezentaci prostor o kapacitě 100 MB, měsíční limit pro objem přenášených dat je nastaven na 1 GB a do stránek je vkládána reklama. Navíc adresa hostovaného webu je poněkud dlouhá. Její formát je cokoliv.meu.zoznam.sk. Lze si však pořídit vlastní doménu…

Slovenský portál Zoznam.sk spustil novou službu Meu pro vytvoření vlastních webových stránek jednoduchou cestou. V pozadí stojí technologie české služby Webnode, ovšem s upravenými provozními pravidly. Zdarma Zoznam.sk poskytuje pro jednu prezentaci prostor o kapacitě 100 MB, měsíční limit pro objem přenášených dat je nastaven na 1 GB a do stránek je vkládána reklama. Navíc adresa hostovaného webu je poněkud dlouhá. Její formát je cokoliv.meu.zoz­nam.sk. Lze si však pořídit vlastní doménu druhého řádu.

Zoznam.sk nabízí také tři placené programy bez vkládané reklamy a s vyššími limity. V první řadě si však pravděpodobně od Meu slibuje zvýšení návštěvnosti, protože návštěvy z hostovaných webů se v systému AIMmonitor (obdoba českého NetMonitoru) přičítají právě portálu Zoznam.sk. Ten se letos pokoušel polepšit si ve statistikách návštěvnosti pomocí pornoserveru Free18, za což sklidil velkou kritiku. (Živé.sk)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.