Hlavní navigace

Zoznam.sk a Webnode spouštějí Meu

Jiří Macich ml.

Slovenský portál Zoznam.sk spustil novou službu Meu pro vytvoření vlastních webových stránek jednoduchou cestou. V pozadí stojí technologie české služby Webnode, ovšem s upravenými provozními pravidly. Zdarma Zoznam.sk poskytuje pro jednu prezentaci prostor o kapacitě 100 MB, měsíční limit pro objem přenášených dat je nastaven na 1 GB a do stránek je vkládána reklama. Navíc adresa hostovaného webu je poněkud dlouhá. Její formát je cokoliv.meu.zoznam.sk. Lze si však pořídit vlastní doménu…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovenský portál Zoznam.sk spustil novou službu Meu pro vytvoření vlastních webových stránek jednoduchou cestou. V pozadí stojí technologie české služby Webnode, ovšem s upravenými provozními pravidly. Zdarma Zoznam.sk poskytuje pro jednu prezentaci prostor o kapacitě 100 MB, měsíční limit pro objem přenášených dat je nastaven na 1 GB a do stránek je vkládána reklama. Navíc adresa hostovaného webu je poněkud dlouhá. Její formát je cokoliv.meu.zoz­nam.sk. Lze si však pořídit vlastní doménu druhého řádu.

Zoznam.sk nabízí také tři placené programy bez vkládané reklamy a s vyššími limity. V první řadě si však pravděpodobně od Meu slibuje zvýšení návštěvnosti, protože návštěvy z hostovaných webů se v systému AIMmonitor (obdoba českého NetMonitoru) přičítají právě portálu Zoznam.sk. Ten se letos pokoušel polepšit si ve statistikách návštěvnosti pomocí pornoserveru Free18, za což sklidil velkou kritiku. (Živé.sk)