Hlavní navigace

Česká BBC získala posily z bývalého Rádia Česko. Rozšiřuje zpravodajské bloky

Jan Potůček

Do Lagardère z Českého rozhlasu zamířili Petr Nosálek a Ondřej Černý. Novými hlasy české BBC jsou i Romana Navarová a Pavel Malúš z komerční sféry.

Doba čtení: 1 minuta

Bývalí zaměstnanci zpravodajského Rádia Česko přecházejí do českého vysílání BBC pod novým provozovatelem, společností Lagardère Active ČR. Novým editorem vysílání se stal Petr Nosálek, který ve stejné pozici pracoval i v Rádiu Česko, z veřejnoprávního Českého rozhlasu do inovované české BBC zamířil i Ondřej Černý coby moderátor zpravodajských bloků. Střídat se bude s Pavlem Malúšem, který působil v komerčních rádiích Beat a Impuls, a Romanou Navarovou, která zároveň působí v redakci zpravodajského serveru iDnes.cz.

K TÉMATU: RRTV: Lagardère porušuje s vlastním vysíláním licenční podmínky BBC

Petr Nosálek zažil všechny podoby českého vysílání na vlnách BBC a sedm let působil i jako redaktor BBC v Londýně. „Zažil jsem tři rozhlasové pohřby: ukončení českého vysílání BBC z Londýna na přelomu tisíciletí, definitivní zánik české redakce BBC několik let po přesunu do Prahy a nedávno i přesun Rádia Česko na rozptylovou loučku Českého rozhlasu. To, že teď mohu stát u zrodu nové zpravodajsko-publicistické stanice, proto beru jako velkou příležitost a výzvu k vypiplání rádia, které v tom nejlepším naváže na BBC, ale zároveň si dokáže najít svou vlastní cestu k chytrému posluchači,“ říká.

ČTĚTE TAKÉ: Česká BBC má nový web, Lagardère bude nadále v jejím vysílání hrát i hudbu

Vedle nových personálních posil Lagardère rovněž oznámila rozšíření zpravodajských bloků v českém vysílání. Změna se týká každodenního odpoledního vysílání a také víkendového programu. Nový provozovatel české BBC nadále čelí správnímu řízení od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za to, že pro vysílání v češtině nevyužívá pořady Českého rozhlasu, jak mu to ukládají platné licenční podmínky.

DigiZone.cz připravuje rozhovor s prezidentem Lagardère Active ČR Michelem Fleischmannem

Našli jste v článku chybu?