Hlavní navigace

Česká BBC získala posily z bývalého Rádia Česko. Rozšiřuje zpravodajské bloky

21. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do Lagardère z Českého rozhlasu zamířili Petr Nosálek a Ondřej Černý. Novými hlasy české BBC jsou i Romana Navarová a Pavel Malúš z komerční sféry.

Bývalí zaměstnanci zpravodajského Rádia Česko přecházejí do českého vysílání BBC pod novým provozovatelem, společností Lagardère Active ČR. Novým editorem vysílání se stal Petr Nosálek, který ve stejné pozici pracoval i v Rádiu Česko, z veřejnoprávního Českého rozhlasu do inovované české BBC zamířil i Ondřej Černý coby moderátor zpravodajských bloků. Střídat se bude s Pavlem Malúšem, který působil v komerčních rádiích Beat a Impuls, a Romanou Navarovou, která zároveň působí v redakci zpravodajského serveru iDnes.cz.

K TÉMATU: RRTV: Lagardère porušuje s vlastním vysíláním licenční podmínky BBC

Petr Nosálek zažil všechny podoby českého vysílání na vlnách BBC a sedm let působil i jako redaktor BBC v Londýně. „Zažil jsem tři rozhlasové pohřby: ukončení českého vysílání BBC z Londýna na přelomu tisíciletí, definitivní zánik české redakce BBC několik let po přesunu do Prahy a nedávno i přesun Rádia Česko na rozptylovou loučku Českého rozhlasu. To, že teď mohu stát u zrodu nové zpravodajsko-publicistické stanice, proto beru jako velkou příležitost a výzvu k vypiplání rádia, které v tom nejlepším naváže na BBC, ale zároveň si dokáže najít svou vlastní cestu k chytrému posluchači,“ říká.

ČTĚTE TAKÉ: Česká BBC má nový web, Lagardère bude nadále v jejím vysílání hrát i hudbu

ICTZ23

Vedle nových personálních posil Lagardère rovněž oznámila rozšíření zpravodajských bloků v českém vysílání. Změna se týká každodenního odpoledního vysílání a také víkendového programu. Nový provozovatel české BBC nadále čelí správnímu řízení od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za to, že pro vysílání v češtině nevyužívá pořady Českého rozhlasu, jak mu to ukládají platné licenční podmínky.

DigiZone.cz připravuje rozhovor s prezidentem Lagardère Active ČR Michelem Fleischmannem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.