Hlavní navigace

Česká internetová jednička Seznam koupí podíl ve vývojáři aplikací Mautilus

1. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jihomoravská společnost má sídlo v Brně a na svých webových stránkách se charakterizuje jako vysoce inovativní partner, který má v oblasti vývoje softwaru více než desetiletou praxi.

Pětatřicetiprocentní podíl ve společnosti Mautilus, která je čtenářům našeho webu známá především coby vývojář aplikací pro chytré televizory, a to zejména v souvislosti s tuzemskými televizemi, koupila česká internetová jednička, firma Seznam.cz provozující stejnojmenný vyhledávač. V neděli o tom informoval ekonomický deník E15. Částka, kterou Seznam za společnost Mautilus zaplatil, není známa. Jde o středně velkou investici. Je výrazně vyšší než částky, které jsme letos vložili do menších projektů, konstatoval manažer firmy Marek Nový, pod něhož spadá rozvoj podnikání (business development).

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Seznam zkoumá možnosti využití hybridního vysílání pro Stream.cz

Jihomoravská společnost má sídlo v Brně a na svých webových stránkách se charakterizuje jako vysoce inovativní partner, který má v oblasti vývoje softwaru více než desetiletou praxi. Mezi značky, v níž se objevily aplikace firmy Mautilus, patří Panasonic, LG Electronics, Samsung, Philips, Sony i Toshiba. Mautilus spolu se Seznamem připravuje podle ekonomického deníku platformu Inio.tv, která má umožnit vývoj jedné aplikace pro více druhů televizních platforem. Česká internetová jednička nedávno uvedla, že se poohlíží i po možnostech hybridního vysílání a zkoumá tak potencionální nasazení technologie HbbTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.