Hlavní navigace

Česká MTV odstartuje až v polovině roku, potvrdil Petr Dvořák

10. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
10. 1. 2009

Česká verze hudebního kanálu MTV, kterou ve spolupráci s MTV Networks připravuje televize Nova, zahájí vysílání někdy v polovině letošního roku a v prvním čtvrtletí, jak Nova původně plánovala. Rozhodujeme se, kdy bude správný termín spuštění kanálu. Chceme se přizpůsobit ekonomické situaci na trhu. Zatím chceme, aby se to stalo někdy kolem poloviny roku, řekl zpravodajskému serveru iDnes.cz generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Nova podle Dvořáka zatím podepsala licenční smlouvu s MTV, má základní časový harmonogram, dává dohromady tým a nastavuje technické zabezpečení kanálu. Zatím si ale nepožádala o vysílací licenci. Česká MTV by měla vysílat prostřednictvím kabelových rozvodů, IPTV a satelitu, ale jako převzatý program by se mohla objevit i v některé ze zemských digitálních sítí: multiplexu 3 nebo 4.

ebf - partner 1

Program české MTV bude složený z původní produkce MTV doplněné českými titulky, a částečně vlastními pořady. Jak velký prostor ve vysílání dostanou čeští umělci a vlastní pořady, bude podle Dvořáka záležet na příjmové stránce kanálu. Jasně si uvědomujeme, že pro českého diváka je česká hudba a interpreti poměrně zajímavým artiklem a podle toho k tomu budeme přistupovat, slibuje.

Nova se podle svého ředitele zatím nechystá spouštět vlastní zpravodajský kanál, byť před čtyřmi lety žádala o licenci pro zemské digitální vysílání programu Nova news. Trh je dnes obsazený a z pohledu ekonomiky je financování zpravodajského kanálu složitější. Při síle zpravodajského zázemí Novy bychom ho byli schopni dělat, ale zatím na to není čas. Nechceme to uspěchat, řekl Dvořák.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).