Hlavní navigace

Česká MTV se dožaduje šíření přes UPC, operátor čeká na smlouvu

Televize Nova se dožaduje šíření své české verze MTV i přes největšího kabelového operátora UPC Česká republika včetně digitální kabelové sítě a satelitní televize UPC. Operátor se zatím řídí platnou smlouvou s provozovatelem MTV Europe a čeká na iniciativu ze strany Novy. Jenže tisková mluvčí TV Nova Michaela Fričová tvrdí, že smlouva s MTV Networks International se vztahuje i na českou verzi MTV.

Za TV Nova byly splněny všechny nezbytné podmínky pro řádné vysílání signálu české verze MTV od ohlášeného termínu 29. listopadu 2009. Operátoři satelitního a kabelového vysílání akceptovali, že evropskou mutaci MTV nahrazuje na území ČR a SR její lokální mutace provozovaná TV Nova a budou ve svých sítích po termínu spuštění distribuovat lokální MTV za podmínek, které měli ve smlouvě s MTV Networks International Problémy s naladěním českého MTV jsou tedy záležitostí jednotlivých operátorů. Někteří již přislíbili prodlení napravit do konce tohoto týdne, uvedla Fričová, která zároveň apeluje na diváky, aby v případě problémů kontaktovali přímo infolinku svého operátora.

Mluvčí společnosti UPC Česká republika František Malina ale popírá, že by smlouva s MTV Networks International opravňovala jeho společnost šířit i českou verzi MTV. Společnost UPC tak i nadále čeká na iniciativu Novy ve věci zařazení MTV Czech do své nabídky, neboť žádná komerční smlouva o šíření české verze zatím mezi Novou a UPC neexistuje. Naše platná smlouva uzavřená s majitelem MTV nic takového neříká. Dotazy ohledně možnosti zařazení MTV do nabídky vybraných provozovatelů kabelové televize je proto nutno směrovat na provozovatele české verze MTV, uvedl Malina.

Našli jste v článku chybu?