Hlavní navigace

Česká MTV v rumunské satelitní platformě Digi TV konečně širokoúhle

4. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 6. 2010

Rumunská satelitní platforma Digi TV, která působí mimo jiné také na tuzemském trhu, nasadila od včerejšího dne správný obrazový formát u hudební a lifestylové stanice MTV Czech. Program se tedy nevysílá již s formátem 16:9 převedeným do 4:3, ale širokoúhle. Česko-slovenská mutace MTV, která u nás působí od konce listopadu loňského roku, byla do nabídky Digi TV zařazena letos v únoru.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Startuje česká verze MTV, zatím ji ale naladí minimum diváků

Program patří v tuzemsku ke společnosti CET 21, provozovatele stanic pod hlavičkou televize Nova, které spadají k bermudské společnost Central European Media Enterprises (CME). MTV Czech je v České republice a na Slovensku jedním z mála hudebních kanálů, které vysílají širokoúhle. Toto už je příklad pouze videoklipové Fun One, kterou naladí zákazníci kabelové sítě společnosti UPC Česká republika. V klasickém formátu prozatím vysílá Óčko, musiq1 a například také tematické kanály MTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.