Hlavní navigace

Česká pošta: služba pro posílání dopisů přes Internet

Jiří Macich ml.

Česká pošta přišla s novou službou jménem OnlineDopis. Ta sice byla spuštěna již začátkem května, ale s její propagací se začalo teprve nedávno (včetně oslovování potenciálních uživatelů dopisy). OnlineDopis je služba poskytovaná v rámci portálu PostServis.cz a slouží pro zasílání klasických dopisů prostřednictvím Internetu. Stačí si připravit PDF dokument, který pak lze elektronicky odeslat přes portál PostServis.cz a Česká pošta jej adresátovi doručí jako klasický papírový dopis. Pro…

Česká pošta přišla s novou službou jménem OnlineDopis. Ta sice byla spuštěna již začátkem května, ale s její propagací se začalo teprve nedávno (včetně oslovování potenciálních uživatelů dopisy). OnlineDopis je služba poskytovaná v rámci portálu PostServis.cz a slouží pro zasílání klasických dopisů prostřednictvím Internetu. Stačí si připravit PDF dokument, který pak lze elektronicky odeslat přes portál PostServis.cz a Česká pošta jej adresátovi doručí jako klasický papírový dopis. Pro pohodlnější přípravu dopisu je k dispozici šablona pro MS Word s připravenou hlavičkou.

Dopis lze nechat zhotovit v barevné nebo černobílé variantě a může odejít jako běžná zásilka nebo doporučeně. Posílat lze jen dopisy do formátu A4 o maximálně osmi stranách. Když se platí formou Premium SMS, což službu poněkud prodražuje, lze poslat dopisy jen o tří stranách. Podrobnosti viz oficiální ceník [PDF].

Našli jste v článku chybu?
12. 2. 2015 8:18
Petas (neregistrovaný)

Já na posíláni posty on-line zkoušel cpcloud a teď jsem přešel na Listonosku. https://www.listonoska.cz/

2. 6. 2009 22:01
msk (neregistrovaný)
Haha, mozno robia vo firmach s pretlakom estrogenu,tak im ten girl newspeak trochu prischol :). Uz len holky z nasi skolky a je to kompletne. Na druhu stranu maju pravdu, pre posielanie haldy novoroceniek mi to pripada hrozne neohrabane. Chcelo by to nejak zautomatizovat, pretoze predstava, ze 100x dam print,save as,upload a takto dookola,no neviem ako dlho by ma to bavilo. Ma na to posta nejake riesenie (aj ked neviem,ci by to slo)?