Hlavní navigace

Česká Stil TV vstoupila na satelitní pozici služeb CS Link a Skylink

3. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 1. 2012

Televize Stil TV, jejímž držitelem licence je plzeňská společnost TPMC, vstoupila během dnešní servisní noci telekomunikačního operátora Towercom na satelitní pozici 23,5 stupně východně. Přijímat ji mohou tedy zákazníci služeb CS Link, Skylink a T-Mobile televize, stejně tak ti, kteří žádnou dekódovací kartu nemají. Program je šířen volně, tedy v režimu free-to-air (FTA).

K TÉMATU: Zařazení české STIL TV na satelit Astra je stále v jednání

Obrazová kvalita stanice je však nízká. Průměrný datový tok je 1,8 Mbps a rozlišení obrazu pouze 480×576. Běžná televizní kvalita je 720×576. To se pochopitelně podepsalo na obrazu, který je na velkých zobrazovačích velice špatný a rozmazaný. Zvuk je šířen v kvalitě 127 kbps. Elektronický programový průvodce (EPG) nebyl v době psaní této zprávy (7 hodin ráno) k dispozici, špatně byla označena i jazyková stopa – nikoliv jako čeština (CZE), ale angličtina (ENG).

ČTĚTE TAKÉ: Odstartovala televize STIL. Do digitálního kabelu ji zařazuje UPC

ebf - tip do článku - debata

Stil TV by mohla divákům částečně připomínat v loňském roce zaniklou televizi Public, s níž má společné některé pořady, například Public limuzínu nebo Rockparádu. Stil a Public pojila v minulosti skutečnost, že společnost TPMC byla jedním z dodavatelů pro druhý jmenovaný kanál. Vysílací schéma televize Stil je tvořeno především soutěžními a zábavnými pořady a magazíny vlastní výroby, kterým je věnováno 60% vysílacího času. Přibližně 15 % vysílání pak zaujímají Interaktivní a teleshoppingové bloky. V programu se objevují i hudební klipy.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11895/V, SR 27500, FEC 5/6, Service ID 5081, V PID 4511, A PID 4521, norma DVB-S/QPSK, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).