Hlavní navigace

Česká televize chce do Události, komentářů a Interview vybrat některou z tváří ČT 24

28. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diváci Čtyřiadvacítky budou ve vysílání vídat více moderátorku Veroniku Jonášovou. Ta si vezme od března na starosti nově i některé víkendové zpravodajské relace.

Ve vlastních řadách hledá Česká televize moderátory, kteří by obsadili uvolněné pozice ve zpravodajských pořadech Události, komentáře a Interview. Serveru DigiZone.cz to sdělila mluvčí veřejnoprávního média Alžběta Plívová. Česká televize již nyní zvažuje, která ze zkušených moderátorských osobností kanálu ČT 24 by mohla doplnit tým pořadů Interview a Události, komentáře, konstatovala Plívová. Odchod Martina Veselovského (UK)Daniely Drtinové (Interview) vyvolal ostrou reakci odborářů, která se dostala neméně ostré odezvy přímo z Kavčích hor.

NEPŘEHLÉDNĚTE: O svou tvář přijde i Interview Daniely Drtinové, moderátorka v březnu odejde

Nepůjde ale o jediné personální novinky ve zpravodajství České televize. Na nové pozici se objeví také redaktorka a moderátorka Veronika Jonášová. Ta působí a nadále působit bude ve Studiu 6 jako moderátorka dopravního zpravodajství. Od března se ale zároveň stane moderátorkou některých víkendových odpoledních zpravodajských relací na ČT 24, uvedla mluvčí České televize. Jonášová pro veřejnoprávní médium nedávno natočila spolu s fotografkou Jarmilou Štukovou časosběrný dokument s Mámou v base, o tom, jaké to je, když děti vyrůstají vedle svých matek ve vězení.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Události České televize dostanou nové studio, objeví se tu i velkoplošná plasma

Veronika Jonášová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě v Praze a na Institutu politologických studií Sciences Po v Paříži. Od roku 2002 pracovala jako reportérka Lidových novin. Od roku 2007 působí ve zpravodajství České televize jako reportérka a moderátorka. Natáčela dokumenty pro pořad Fokus ČT a podílela se na dokumentárním projektu 13. komnata, jehož autorkou a vedoucí je Iveta Toušlová. Diváci se podle Alžběty Plívové mohou těšit také na návrat moderátorky Světlany Witovské. Proč však s obrazovky na čas zmizela, mluvčí České televize neuvedla.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.