Hlavní navigace

Česká televize chce kompletně předělat hybridní aplikaci pro MS v hokeji

18. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do pomyslného archivu aplikací přesunula Česká televize Panoramu. Její letní verze bohužel zatím neexistuje. Médium by se na ni muselo oboustranně dohodnout s firmou Sitour.

O nové aplikaci v rámci hybridního širokopásmového vysílání (HbbTV) pro nadcházející mistrovství světa v hokeji, které se letos bude konat v běloruském Minsku, uvažuje Česká televize. Nová aplikace už by neměla mít unifikovanou podobu, jako tomu bylo doposud například během olympijských her nebo fotbalových šampionátů, ale nabídnout na tuto významnou sportovní událost zcela nový pohled. Na Kavčích horách se aktuálně koketuje s myšlenkou, že by aplikace mohla vycházet z Panoramy, která si získala popularitu v zimních měsících. Pro ty letní už v podstatě ztratila smysl.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT spustila dvě nové aplikace pro HbbTV, archiv pořadů bude mít verzi pro děti

Panorama zmizela z HbbTV menu České televize, ale médium ji úplně nevypnulo. Aplikace byla pouze přesunuta do pomyslného archivu, tedy mezi ostatní aktuálně nevyužívané programy, konkrétně tedy do sekce O HbbTV. Když zájemce projde text aplikace O HbbTV, je zde uvedeno, že již dříve odvysílané aplikace lze aktivovat pomocí číslic, například hokej má 1 a 4, 2 fotbal, 3 a 5 olympiáda. Do této kategorie se nově přesunula také aplikace StarDance, která taktéž vypadla z hlavního ČT menu.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Rozhlas a televize Slovenska spustí v blízké době hybridní vysílání HbbTV

Není vyloučeno, a naopak se to předpokládá, že do budoucna Česká televize zvolí jiný koncept hlavního menu, kdy bude nadále možnost zobrazit starší aplikace, ale jiným způsobem než přes aplikaci O HbbTV. Aplikace Taneční škola StarDance se určitě do ČT menu vrátí, až bude Česká televize opět vysílat tuto populární show s Markem Ebenem a Terezou Kostkovou. Platí to tedy pochopitelně i pro Panoramu, ale až ve chvíli, kdy bude aktuální. Společnost Sitour většinou začíná posílat data v polovině listopadu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).