Hlavní navigace

Česká televize chystá novou podobu portálu zpravodajského kanálu ČT 24

5. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Divize Nová média přemýšlí pod vedením svého šéfa Pavla Kohouta mimo jiné nad tím, jak rozšířit možnosti hybridního vysílání HbbTV, kde se chystá nová verze tohoto standardu.

Nové podoby zpravodajské portálu ČT 24 by se do budoucna měli dočkat jeho návštěvníci. V rozhovoru pro náš sesterský server Lupa.cz to uvedl Pavel Kohout, šéf sekce Nová média veřejnoprávní televize. Portál už funguje delší dobu a redesign si určitě zaslouží. Věnovat se mu budeme v prvním pololetí letošního roku, uvedl Kohout s tím, že konkrétnější být v tuto chvíli nemůže. Změn se má dočkat podle jeho slov i hlavní webová stránka České televize, takzvaná homepage. Menší úpravy už se na ni udělaly a další se plánují.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize nabídne k olympiádě v Soči speciální aplikaci pro HbbTV

České televizi v letošním roce taktéž skončí kontrakt na provozovatele iVysílání. Teď probíhá výběrové řízení na nového poskytovatele. Ať už vyhraje kdokoli, rádi bychom s ním oživili také podobu iVysílání, konstatoval šéf Nových médií České televize. Ten se dotknul i hybridního vysílání HbbTV. Zamýšlíme se nad tím, jak iVysílání dostat na další zařízení (například konzole) – jak například rozšířit možnosti HbbTV, kde se chystá nová verze standardu, dodal Kohout, který loni na této pozici nahradil Pavlínu Kvapilovou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).