Hlavní navigace

Česká televize chystá širokoúhlé zpravodajství a další změny

16. 11. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 11. 2007

Od prosince bude mít Česká televize nového šéfa zpravodajství a publicistiky Milana Fridricha. Kromě již známých změn prozradil pro server Lidovky.cz i další novinky.

Otázky Václava Moravce budou mít od ledna nový kabát, propracovanější podobu i dramaturgii, která využije nové technologie. Fridrich konkretizoval také chystané novinky na zpravodajském kanálu ČT24. Kanál bude víc sevřený, hutnější, zpravodajsky modernější. Divák bude dostávat v pravidelných sekvencích penzum informací, říká Fridrich. Nebudou to ale půlhodinové bloky jako tomu bylo dosud. Budou to krátké zprávy, pak rozhovor, zkrátka tok více podobný tomu, jak známe třeba ze CNN nebo britské Sky News, konkretizuje změny budoucí šéf zpravodajství a publicistiky.

Česká televize by mohla změnit design i znělkovou grafiku. Částečné změny uvidí diváci podle Fridricha už na začátku příštího roku. Do léta by měla ČT ve zpravodajství kompletně přejít na formát 16:9, prozrazuje jednu z novinek Fridrich. Příští rok v září se pak chystají změny ve studiu, odkud je vysíláno Dobré ráno.

Veřejnoprávní médium by se mohlo inspirovat také novým News Centre televize Nova, protože na změny, které chce ve zpravodajství udělat, potřebuje prostor a tím bude nová budova. Nyní totiž sídlíme v prostorách, kde televize kdysi začínala provizorně, a v provizoriu zůstala. Už se tu ale nedělají jen Události jako kdysi, ale dva digitální kanály – zpravodajský a sportovní, apeluje na potřebu nových prostor Milan Fridrich. Měla by to být stavba na zelené louce, ale v areálu ČT, upřesňuje.

MM socky3

Fridrich sice v rozhovoru přiznal, že ČT musí Novu v současném trendu modernizace dohnat, ale nemusí to trvat vůbec dlouho. Porozumění kreativce Alana Záruby pro nový design je natolik velké, že jsme schopni do půl či tři čtvrtě roku dosáhnout srovnatelného, a možná i zajímavějšího pojetí než má nyní Nova, neskrývá ambice Fridrich. Česká televize ho chce dosáhnout tak, že nabídne divákům kvalitní studiové prostředí, kde hrou světel a designérských prvků dokáže navodit zajímavější zpravodajské vyznění mnoha relací.

Zdroj: Lidovky.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.