Hlavní navigace

Česká televize má už termín, kdy chce spustit hybridní vysílání HbbTV - 4. května

Lukáš Polák

Se zahájením hokejového mistrovství světa, které se letos koná ve Finsku a Švédsku, by se měli televizní diváci dočkat také prvních služeb hybridní televize od České televize.

Doba čtení: 1 minuta

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor, Česká televize, finišuje přípravy na spuštění komerčního provozu takzvaného hybridního televizního vysílání označovaného zkratkou HbbTV. ČT to uvedla na jednom ze svých profilů na sociální síti Facebook. Pokud vše půjde dobře a nenastanou nečekané komplikace, první služby hybridní televize plánujeme spustit 4.května se zahájením MS v hokeji. Měl by to být nový superteletext – či teletext HD a základní hokejová aplikace, uvedla Česká televize.

K TÉMATU: Polská televize spustí hybridní HbbTV ještě před Eurem, ČT s ní také finišuje

Česká televize se stane vůbec prvním médiem u nás, které nabídne služby dostupné prostřednictvím HbbTV. Vydá se tak stejnou cestou, jakou už dříve učinili provozovatelé ve Francii, Itálii nebo některých severských zemích. Nejdále jsou však s implementací HbbTV v Německu, kde ji využívají všechna veřejnoprávní média ARD a ZDF a také některé komerční subjekty, například ProSiebenSat.1 nebo RTL Medien Gruppe. Česká televize chce postupně služby spojené s HbbTV rozšiřovat a časem touto cestou nabídnout i svůj archiv iVysílání.

Našli jste v článku chybu?