Hlavní navigace

Česká televize nabídne amatárskou Digitální náves

28. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 12. 2006

Od Nového roku Česká televize zahájí projekt diváckého vysílání „www.diginaves.cz aneb co nového u vás…“. Záměrem projektu je vytvoření celorepublikové sítě přispěvatelů, proškolených amatérů trvale žijících v obcích a malých městech České republiky. Právě oni se mají podělit o audiovizuální materiál s bližšími i vzdálenějšími sousedy v „globální vesnici“. Její součástí bude i zpravodajský portál a televizní program ČT 24.

Projekt má pomoci zaznamenat drobné události, které z hlediska celostátního zpravodajství a dalšího vysílání nejsou nyní systematicky pokrývány, ale na druhou stranu tvoří každodenní a obvykle intenzivně vnímanou realitu obyvatelstva toho kterého regionu.

ICTZ23

Redakce zpravodajství ČT přidělila deseti vybraným přispěvatelům malou kameru formátu MiniDV s příslušenstvím, počítač se základním střihovým programem vhodným k editaci tohoto typu příspěvků a zajistila jejich připojení na Internet. Přispěvatel by měl po zapracování dodat jednu reportáž týdně v délce jedné až tří minut. Celý systém je konstruovaný tak, že přispěvatel zvládne všechny tři základní profese televizní žurnalistiky: práci redaktora, kameramana a střihače. Materiály bude zasílat do ČT přes Internet.

Zpracované příspěvky budou k vidění jako videa na internetové stránce projektu – www.diginaves.cz – na webu ČT. Vybrané reportáže budou zařazovány do specializovaného magazínu, který se bude vysílat na zpravodajském kanále ČT 24. Nejdříve bude televizní pořad vysílaný jednou měsíčně.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.