Hlavní navigace

Česká televize odhalila přípravy na MS v Liberci

10. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 2. 2009

Na přenosech z Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci se bude podílet od 18. února do 1. března 360 lidí. Na včerejší tiskové konferenci to řekl generální ředitel České televize Jiří Janeček. Počítá se přitom s rozpočtem 50 milionů korun. Ta částka se dá srovnat s produkcí televizního seriálu, konstatoval Janeček. Nakoupili jsme spoustu nové techniky, proto mě mrzí, že se nám nepodařilo získat podporu od státu na pokrytí těchto nákladů, dodal.

CIF20-tip-debata

Rozpočet přitom neměl být původně pouhých 50 milionů, ale dokonce trojnásobně vyšší a částka by tak činila až 150 milionů Kč. V běžeckém areálu ve Vesci bude 54 kamer, navíc třísetmetrová lanovka a stometrová kolej na dojezdu. O moc víc techniky neměli ani Němci a Japonci na posledních šampionátech. S ničím takovým se až do konce kariéry už asi nesetkáme, uvedl režisér Charilaos Karadžos. Celkem by se měli diváci dočkat 3 750 minut přímých přenosů.

ČTĚTE TAKÉ:
ČT 4 oslaví tři roky existence. Připravuje se na lyžařské MS v Liberci
Do Liberce přijede na mistrovství světa 21 televizních štá­bů

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.