Hlavní navigace

Česká televize odhalila přípravy na MS v Liberci

10. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 2. 2009

Na přenosech z Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci se bude podílet od 18. února do 1. března 360 lidí. Na včerejší tiskové konferenci to řekl generální ředitel České televize Jiří Janeček. Počítá se přitom s rozpočtem 50 milionů korun. Ta částka se dá srovnat s produkcí televizního seriálu, konstatoval Janeček. Nakoupili jsme spoustu nové techniky, proto mě mrzí, že se nám nepodařilo získat podporu od státu na pokrytí těchto nákladů, dodal.

Marketing Meeting balicek

Rozpočet přitom neměl být původně pouhých 50 milionů, ale dokonce trojnásobně vyšší a částka by tak činila až 150 milionů Kč. V běžeckém areálu ve Vesci bude 54 kamer, navíc třísetmetrová lanovka a stometrová kolej na dojezdu. O moc víc techniky neměli ani Němci a Japonci na posledních šampionátech. S ničím takovým se až do konce kariéry už asi nesetkáme, uvedl režisér Charilaos Karadžos. Celkem by se měli diváci dočkat 3 750 minut přímých přenosů.

ČTĚTE TAKÉ:
ČT 4 oslaví tři roky existence. Připravuje se na lyžařské MS v Liberci
Do Liberce přijede na mistrovství světa 21 televizních štá­bů

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).