Hlavní navigace

Česká televize otevřela internetovou videopůjčovnu

17. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 12. 2007

Veřejnoprávní Česká televize (ČT) začala divákům nabízet svoji tvorbu přes internet i placeným způsobem. Po rozsáhlém a bezplatném archivu pořadů především zpravodajského a publicistického zaměření nyní ČT ve své internetové půjčovně nabízí i filmy, seriály, dokumenty a pohádky. Půjčovnu najdete na adrese www.videopujcov­nact.cz.

MM socky3

Pořady z internetu si diváci prostřednictvím aplikace Video Download Manager stahují k sobě do počítače a po zakoupení licence se na ně mohou dívat 72 hodin. Systém je omezený na platformu Windows a využívá technologie Microsoft Windows Media DRM. Běžné půjčovné u filmů je 39 korun na tři dny, seriály a dokumenty jsou ke stažení k dispozici jen po balících – pět dílů tu zájemce vyjde např. na 95 korun. Platba na virtuální účet, ze kterého se divákům peníze za zakoupené licence odečítají, může probíhat buď platební kartou, prémiovou SMS nebo bankovním převodem.

ČT nabízí ve své internetové půjčovně vlastní tvorbu nebo filmy, na kterých se producentsky podílela. Zájemci se mohou podívat třeba na snímky Výchova dívek v Čechách, Saturnin, Golet v Údolí, Konec básníků v Čechách nebo na Sametové vrahy. Z dokumentů je v půjčovně seriál Deset století architektury a z tvory pro děti celá řada pohádek a několik večerníčků. Bohatá se seriálová nabídka, ve které diváci najdou tituly jako Místo nahoře, Náměstíčko, Náves, Příkopy nebo Poslední sezónu.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.