Hlavní navigace

ČT podala kvůli pátečnímu zásahu Vojenské policie trestní oznámení

14. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 3. 2011

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor, Česká televize, do kterého v pátek vniklo maskované komando Vojenské policie, se bude proti tomuto zásahu bránit všemi dostupnými právními prostředky. ČT už v první řadě podala trestní oznámení pro zneužití pravomoci úřední osoby a žádost na státní zastupitelství k přezkoumání postupu policejního orgánu. Celou věc by mělo prozkoumat také Vrchní státní zastupitelství.

cyber-obecný tip

K TÉMATU: Ozbrojenci z Vojenské policie vtrhli do zpravodajství ČT, televize protestuje

Vojenská policie použila vůči České televizi zákrok srovnatelný pouze se zásahem proti drogové mafii či osobám podezřelým z vraždy, netajil se rozhořčením tiskový mluvčí veřejnoprávního média Ladislav Šticha. Problémem je také to, že Vojenská policie zabavila dokumenty, které neměly nic společného s kauzou, jíž se měl zásah týkat. Neutajovaný materiál byl již dávno pro veřejnost odtajněn. Česká televize požaduje řádné prošetření útoku na nezávislost televize veřejné služby a vyvození odpovědnosti lidí, kteří za touto bezprecedentní akcí stojí, dodal Šticha.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.