Hlavní navigace

ČT poprvé naostro zkouší Krizovou mapu Česka. Monitoruje na ní povodně

3. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do internetového projektu ČT se může zapojit kdokoli, stránka zveřejňuje pouze ověřené informace. Hlášení občanů se pak objevují v povodňovém zpravodajství ČT 24.

První reálné využití Krizové mapy Česka, internetového projektu shromažďujícího informace o živelných pohromách přímo od občanů, si zkouší Česká televize. Na internetové stránce www.krizovamapa.cz zveřejňuje informace, fotografie a krátká videa z míst postižených povodněmi. Na web může přispět kdokoli, ČT ale informaci zveřejní až po jejím ověření. Tím se liší od sociálních sítí a dalších veřejných kanálů, kde se hromadí i nepravdivé informace.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: ČT představila Krizovou mapu Česka. Udělá z diváků krizové reportéry

“Reporty, které souvisí se situací a nejsou na první pohled zavádějící, jsou vzápětí publikovány. Zobrazují se pak přehledně na mapě České republiky a jsou tříděny podle jednotlivých tematických kategorií,” informovala ČT na svém webu. V případě, že se sejde příliš mnoho hlášení současně, dostávají přednost k zpracování ty, které jsou aktuálnější nebo mají větší relevanci pro informování občanů. Následně se tyto informace objevují i v povodňovém vysílání ČT 24.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).