Hlavní navigace

ČT poprvé naostro zkouší Krizovou mapu Česka. Monitoruje na ní povodně

Jan Potůček

Do internetového projektu ČT se může zapojit kdokoli, stránka zveřejňuje pouze ověřené informace. Hlášení občanů se pak objevují v povodňovém zpravodajství ČT 24.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První reálné využití Krizové mapy Česka, internetového projektu shromažďujícího informace o živelných pohromách přímo od občanů, si zkouší Česká televize. Na internetové stránce www.krizovamapa.cz zveřejňuje informace, fotografie a krátká videa z míst postižených povodněmi. Na web může přispět kdokoli, ČT ale informaci zveřejní až po jejím ověření. Tím se liší od sociálních sítí a dalších veřejných kanálů, kde se hromadí i nepravdivé informace.

K TÉMATU: ČT představila Krizovou mapu Česka. Udělá z diváků krizové reportéry

“Reporty, které souvisí se situací a nejsou na první pohled zavádějící, jsou vzápětí publikovány. Zobrazují se pak přehledně na mapě České republiky a jsou tříděny podle jednotlivých tematických kategorií,” informovala ČT na svém webu. V případě, že se sejde příliš mnoho hlášení současně, dostávají přednost k zpracování ty, které jsou aktuálnější nebo mají větší relevanci pro informování občanů. Následně se tyto informace objevují i v povodňovém vysílání ČT 24.