Hlavní navigace

Česká televize připraví se studenty filmových škol scénář pro chystaný seriál

4. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Jedná se o jistý průlom nejen ve spolupráci FAMU, UTB Zlín, JAMU a České televize, ale i o průlom v orientaci studií na školách směrem k televizní dramaturgii na úrovni takzvané quality TV,“ uvedl Ivo Mathé.

Na scénáři pro nový seriál České televize se budou významnou měrou podílet studenti filmových škol, konkrétně FAMU, Univerzity Tomáše Bati a JAMU. O zaměření programové novinky, která se v budoucnu objeví na obrazovce veřejnoprávního média, rozhodnuto není. Diskuse nad vybranými tématy má proběhnout v průběhu tohoto měsíce, kdy by mělo padnout i finální rozhodnutí, který s projektů dostanete zelenou a studenti tak na něm budou dále pracovat. Na práci studentů má dohlédnout scénárista Harold Apter. Ten se v minulosti podílel na kultovním sci-fi seriálu Star Trek: Nová generace.

WT100

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize plánuje natočit druhou sérii kriminálního seriálu Labyrint

Program odstartuje v sobotu 5. prosince. Po čtrnáct dnů se pak bude Harold Apter, který se podílel i na seriálech Ochránce nebo Walker, Texas Ranger, se studenty setkávat na workshopech a dílnách a následně povede své lekce přes on-line platformy. Závěrečný workshop, kterého se Harold Apter zúčastní, je naplánován na březen. Jméno studenta, který představí osmi- až šestnáctidílný seriál na programové radě České televize, pak bude známo v červnu. Ivo Mathé, který je garantem studentských stáží, označil celý projekt za určitý průlom ve spolupráci s filmovými školami.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).