Hlavní navigace

Česká televize rozšiřuje hybridní vysílání o živé streamy, timeshift a „hashtagy“

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTOGALERIE – Orientace díky klíčovým slovům přijdou vhod například divačkám pořadu Sama doma, kde se budou moci pohybovat v rámci vybraných témat.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize přináší jako lídr v oblasti hybridního vysílání nové funkce do této technologie. Krátce před startem hokejového šampionátu, který se letos koná v Praze a Ostravě, nabídne majitelům boxů a televizorů s podporou technologie HbbTV v rámci videoarchivu iVysílání i živé streamy. Funkci tak uvítají například ti koncesionáři, kteří se nacházejí v oblasti špatného, případně žádného pokrytí kanály Déčko a ČT art. Pokud je informace z on-line webového archivu správná, Česká televize v tuto chvíli nabízí téměř čtyři tisíce dní pořadů, debat, dokumentů a podobně. Další příjemnou novinkou je funkce timeshift.

WT100 tip 1

K TÉMATU: Mistrovství světa v hokeji je za dveřmi, Česká televize spustila hybridní aplikaci

Právě „návrat v čase“ uvítají především diváci kanálu ČT Sport u nadcházejícího hokejového šampionátu, kdy se budou moci podívat mimo jiné znovu na gólové situace, fauly a další prvky, které s sebou ledový sport přináší. Funkce timeshift však má být podle informací serveru DigiZone.cz dostupná u všech programů České televize. Již dříve ohlášenou novinkou je nasazení skrytých titulků. V neposlední řadě je třeba zmínit také využití klíčových slov (hashtagů). Využito bude například v rámci pořadu Sama doma, kdy se budou divačky moci pohybovat v jeho archivu právě podle vybraných témat.