Hlavní navigace

Česká televize se chystá na éru hybridní televize

21. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize představila plány pro své internetové aktivity v letech 2011 až 2013. Chystá se nabídnout svůj video-on-demand obsah i na moderní zábavní elektronice. Pilotním projektem v doplňkových službách je pro ČT spolupráce se Samsungem v technologii widgetů. Uživatelé televizorů této značky budou mít brzy možnost využívat aplikaci webového vysílání, pouštět si odvysílané pořady ze všech čtyř programů ČT. Tento projekt je ale pouze začátek, na platformě hybridní televize (HbbTV) nabídneme…

Česká televize představila plány pro své internetové aktivity v letech 2011 až 2013. Chystá se nabídnout svůj video-on-demand obsah i na moderní zábavní elektronice. Pilotním projektem v doplňkových službách je pro ČT spolupráce se Samsungem v technologii widgetů. Uživatelé televizorů této značky budou mít brzy možnost využívat aplikaci webového vysílání, pouštět si odvysílané pořady ze všech čtyř programů ČT. Tento projekt je ale pouze začátek, na platformě hybridní televize (HbbTV) nabídneme postupně tyto doplňkové služby pro veškeré nejmodernější přístroje, uvedl Milan Fridrich, který v České televizi vede útvar pojmenovaný Nová média.

Česká televize má v plánu nabídnout mobilní streamové online vysílání i pro další platformy. Nejdříve chce ale pro iPhone vedle ČT 24 zpřístupnit i sportovní ČT 4. Dále se chystá modernizovat své webové stránky, které mají být více propojeny s oblíbenými komunitními službami a online sociálními sítěmi. Ke změnám na webových stránkách veřejnoprávní televize bude průběžně docházet již v první polovině příštího roku. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.