Hlavní navigace

Česká televize si pojistila exkluzivní práva na hokejovou extraligu až do roku 2018

Jan Potůček

Kavčí hory podepsaly se společností BPA Sport marketing smlouvu o partnerství nejvyšší domácí hokejové ligy na následujících pět sezón

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na následujících pět let, tedy až do roku 2018, získala Česká televize vysílací práva na zápasy české hokejové extraligy. Vedle pěti následujících sezón extraligy se stane i exkluzivním vysílatelem zápasů české hokejové reprezentace – např. v rámci Euro Hockey Tour nebo přátelských utkání. ČT rovněž získala exkluzivní možnost vysílat Mistrovství světa v hokeji do 20 let. Smlouvu s držitelem práv, společností BPA Sport marketing, podepsal generální ředitel ČT Petr Dvořák.

K TÉMATU: Olympijský hokej ze Soči 2014 bude na Nově a Fandovi. Zbytek na Nově Sport, Voyo.cz a ČT

„Mám velkou radost, že jsme po půl roce jednání o vzájemném partnerství našli formu spolupráce, která bude přínosem pro obě strany a především pro fanoušky českého ledního hokeje. Díky naší exkluzivní pozici budeme moci přinášet divákům atraktivní sportovní zážitky v tradičně vysoké kvalitě, na kterou jsou u České televize zvyklí,“ komentoval podpis smlouvy výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský.

ČTĚTE TAKÉ: Olympijský hokej v Soči bude na Slovensku vysílat Markíza

„Vážíme si dlouhodobé profesionální spolupráce a jsme rádi za podporu, kterou Česká televize hokeji dává, a věříme, že v tom bude pokračovat i nadále,“ prohlásila generální ředitelka BPA Sport marketing Jana Obermajerová. Česká televize už deklarovala zachování tradičních vysílacích dnů extraligy na programu ČT Sport, tedy úterý, pátek a neděli. “Hokejoví fanoušci se těšit na extraligové zápasy doprovázené studiem Hokej Buly Živě s týmem České televize v čele s Robertem Zárubou,” uvedla ČT.