Hlavní navigace

Česká televize spustí regionální zpravodajské weby

19. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize má v plánu spustit čtrnáct regionálních zpravodajských webů. V rozhovoru pro DigiZone.cz to uvedl Milan Fridrich, dosavadní šéf zpravodajství veřejnoprávní televize, který se v rámci personálních rošád přesune do křesla ředitele pro nová média, kde bude mít na starost zejména internetové aktivity České televize. Těžko si představit, že by ČT mohla vysílat čtrnáctery Události v regionech, ale dá se představit, že bude čtrnáct webů, na kterých budou reportáže z těch jednotlivých…

Česká televize má v plánu spustit čtrnáct regionálních zpravodajských webů. V rozhovoru pro DigiZone.cz to uvedl Milan Fridrich, dosavadní šéf zpravodajství veřejnoprávní televize, který se v rámci personálních rošád přesune do křesla ředitele pro nová média, kde bude mít na starost zejména internetové aktivity České televize. Těžko si představit, že by ČT mohla vysílat čtrnáctery Události v regionech, ale dá se představit, že bude čtrnáct webů, na kterých budou reportáže z těch jednotlivých regionů, a samozřejmě doplňkové informace: archiv a hromada dalších věcí, uvedl Milan Fridrich.

Divize tzv. nových médií bude v České televizi vytvořena oficiálně k 1. srpnu 2010 a bude mít na starost nejen internetové aktivity veřejnoprávní televize, ale také třeba teletext. Na Kavčích Horách chtějí na Internetu učinit jakýsi pátý kanál České televize. Vytvoříme mnohem lepší regionální weby a budeme tak plnit veřejnou službu pro každý region, pro každé hejtmanství, upřesnil jeden z plánu Milan Fridrich. Více informací si budete moci přečíst v kompletním rozhovoru, který na DigiZone.cz vyjde zítra.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).