Hlavní navigace

Česká televize spustila novou podobu svého webu o digitalizaci

3. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 8. 2010

Webové stránky Digitalizace České televize mají od dnešního dne nový grafický vizuál. Na adrese www.ceskatele­vize.cz/digic­t/ najdou zájemci rozcestník s informacemi o tom, jak přejít na digitální příjem nebo jednotlivé způsoby distribuce digitálního signálu – terestrický, satelitní, kabelový a IPTV. Nechybí zde také odkazy na internetové vysílání České televize – ČT 24, iVysílání nebo časté dotazy.

MM socky3

V sekci další informace najdou zájemci fakta o programu ČT HD nebo digitálním vysíláním obecně. Vysvětleny jsou také dodatkové služby, mezi které je možné zařadit elektronického programového průvodce (EPG), aplikacích MHP nebo interaktivitě. Na první pohled je skryta mapa, na kterou byli zájemci zvyklí z původního webu. Je ji však možné najít poměrně jednoduše, a to kliknutím na odkaz Vysílání ve Vašem regionu. V Internet Exploreru bylo její zobrazení v pořádku, problémy se však objevily u Firefoxu.

Na webu České televize věnovaném digitalizaci najdou zájemci také tiskové zprávy, které se jí týkají, tedy například i pořady, které budou odvysílány ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na programu ČT HD. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor nezapomnělo ani na slovníček nejčastějších pojmů, se kterými by se diváci v souvislosti s digitálním vysíláním mohli setkat. Z webových stránek se ale také snadno dostanete například na všechny díly pořadu Jak (se) dobře digitálně naladit nebo speciály Žijeme digitalizací.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.