Hlavní navigace

Česká televize uvažuje o pokračování reality show Dovolená v Protektorátu

23. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příprava osmidílné docureality, ve které vybraná vícegenerační rodina přežívala dva měsíce na samotě v kontextu odkazujícím na období protektorátu, byla podle režisérky Zory Cejnkové náročná.

Reality show Dovolená v Protektorátu by se mohla dočkat svého pokračování. Na dnešním zasedání Rady České televize to naznačil Jan Maxa, ředitel vývoje pořadů a programových formátů veřejnoprávního média. Možnost vyhodnocujeme. Zdali by pokračování připadalo v úvahu, se uvidí. Je zde ale určitý historický konflikt, který je určitě divácky atraktivní, konstatoval Maxa s tím, že úvahy ale zatím nejsou v takové fázi, že by přešly k přípravám projektu. Dotaz směrem k vedení České televize vyslal jeden z radních jen pár dní poté, co první řada pořadu uspěla na prestižní přehlídce evropských veřejnoprávních stanic v Berlíně.

KL22 hlasovani

Z ARCHIVU: Česká televize nabídne drsnou reality show z Protektorátu Böhmen und Mähren

Příprava osmidílné docureality, ve které vybraná vícegenerační rodina přežívala dva měsíce na samotě v kontextu odkazujícím na období protektorátu a na níž spolupracovala řada odborníků, byla podle režisérky a autorky projektu Zory Cejnkové náročná. Dva roky příprav, dva měsíce natáčení a úplně nové horizonty filmařské práce. Měli jsme pocit, že otevíráme dveře do doposud méně probádané oblasti, a celý ten svět, který jsme stvořili, nás doslova pohltil, konstatovala v tiskové zprávě z minulého týdne Cejnková. Její projekt zaujal nezávislou porotu na Creative Forum zejména svým edukačním potenciálem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.