Hlavní navigace

Česká televize uvažuje o pokračování reality show Dovolená v Protektorátu

Lukáš Polák

Příprava osmidílné docureality, ve které vybraná vícegenerační rodina přežívala dva měsíce na samotě v kontextu odkazujícím na období protektorátu, byla podle režisérky Zory Cejnkové náročná.

Doba čtení: 1 minuta

Reality show Dovolená v Protektorátu by se mohla dočkat svého pokračování. Na dnešním zasedání Rady České televize to naznačil Jan Maxa, ředitel vývoje pořadů a programových formátů veřejnoprávního média. Možnost vyhodnocujeme. Zdali by pokračování připadalo v úvahu, se uvidí. Je zde ale určitý historický konflikt, který je určitě divácky atraktivní, konstatoval Maxa s tím, že úvahy ale zatím nejsou v takové fázi, že by přešly k přípravám projektu. Dotaz směrem k vedení České televize vyslal jeden z radních jen pár dní poté, co první řada pořadu uspěla na prestižní přehlídce evropských veřejnoprávních stanic v Berlíně.

Z ARCHIVU: Česká televize nabídne drsnou reality show z Protektorátu Böhmen und Mähren

Příprava osmidílné docureality, ve které vybraná vícegenerační rodina přežívala dva měsíce na samotě v kontextu odkazujícím na období protektorátu a na níž spolupracovala řada odborníků, byla podle režisérky a autorky projektu Zory Cejnkové náročná. Dva roky příprav, dva měsíce natáčení a úplně nové horizonty filmařské práce. Měli jsme pocit, že otevíráme dveře do doposud méně probádané oblasti, a celý ten svět, který jsme stvořili, nás doslova pohltil, konstatovala v tiskové zprávě z minulého týdne Cejnková. Její projekt zaujal nezávislou porotu na Creative Forum zejména svým edukačním potenciálem.

Našli jste v článku chybu?